Arsenal londra

4064 articole despre arsenal londra

Henry, cel mai elegant personaj din Liga Campionilor

arsenal londra
Atacantul echipei Arsenal Londra, Thierry Henry, a fost desemnat de cel mai elegant personaj din Liga Campionilor de catre specialistii in moda, a anuntat revista oficiala a competitiei. Henry este [..]

Wenger, in Spania

Cotidianul britanic "The Sun" a notat ieri ca francezul Arsene Wenger va parasi banca tehnica a echipei engleze de fotbal Arsenal Londra si ii va lua locul antrenorului olandez Frank [..]

Chelsea va intalni Arsenal

Echipa Chelsea va intilni formatia Arsenal Londra in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, s-a stabilit, vineri, in urma tragerii la sorti desfasurate la Nyon. Programul complet al sferturilor [..]

Mutu, veriga slaba din lantul "Batranei Doamne"

Cu Adrian Mutu pentru prima data titular in Liga Campionilor, Juventus a pierdut cu 0-2 (Fabregas si Henry) prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor, in fata lui Arsenal Londra, [..]

Liverpool e foarte puternica

Mijlocasul brazilian al lui Arsenal Londra, Gilberto Silva, si-a avertizat colegii de echipa mai tineri ca Liverpool e o echipa foarte puternica si ar putea sa le puna probleme in meciul din Liga [..]

Arsenal, campioana Angliei

Arsenal Londra a cistigat, duminica, campionatul Angliei, dupa ce a terminat la egalitate, scor 2-2, partida disputata, in deplasare, in compania formatiei Tottenham Hotspur. Pentru Arsenal au [..]

Arsenal, eliminată de PSV!

[..]

ANONIMUTU

Marti seara, la Londra, Juventus Torino a fost invinsa clar, de Arsenal, scor 2-0, dupa o partida dominata copios de englezi. In celalalt meci, Barcelona a facut 0-0, la Lisabona, cu Benfica. [..]

Beckham se antreneaza cu Arsenal

David Beckham a dat Manchester United pe Arsenal Londra. Aflat in vacanta mijlocasul englez trage tare pe terenurile londoneze pentru a-l convige pe Fabio Capello ca merita a o suta selectie la [..]

Domenech: "M-am săturat de Wenger"

Selecţionerul Franţei, Raymond Domenech, a răspuns atacurilor lansate de Arsene Wenger, tehnicianul formaţiei Arsenal Londra. Acesta din urmă l-a acuzat direct pe Domenech pentru numeroasele [..]

Benitez isi cere scuze

Tehnicianul echipei Liverpool, Rafael Benitez, si-a cerut scuze suporterilor pentru infrangerea din meciul cu Arsenal Londra, scor 3-6, din sferturile de finala ale Cupei Ligii Angliei, informeaza [..]

Luptă în trei, pentru calificarea în optimi

FC Porto a porfitat de rezultatul de egalitate dintre Arsenal şi ŢSKA Moscova, 0-0, şi s-a apropiat la un punct de primul loc în clasamentul grupei G, după ce a învins cu 3-1 [..]

Dani Coman, elogiat de francezi

Fundasul Bakary Sagna (Arsenal Londra) a declarat, duminica, la Clairefontaine, ca de vina pentru remiza cu Romania, scor 1-1, nu sunt atacantii echipei Frantei, ci ghinionul si mai ales portarul [..]
Alte informatii despre: meci , portar , danut coman , romania , franta

Tony Adams il va inlocui pe Redknapp la Portsmouth

Secundul lui Redknapp ar putea fi promovat chiar inaintea meciului de campionat cu Liverpool Fostul international englez a fost anuntat, conform presei din Albion, ca va prelua postul vacant ramas [..]
Alte informatii despre: portsmouth , tony adams , premier league

Real il vrea pe Vieira in 12 zile

Real Madrid vrea sa il transfere pe mijlocasul lui Arsenal Londra, Patrick Vieira, in maximum 12 zile, pentru ca acesta sa poata evolua pentru spanioli in turul trei preliminar al LC. Gruparea [..]

Ronaldo - la Inter, Adriano - la Real Madrid

Real Madrid şi Internazionale Milano ar fi ajuns la un acord de principiu pentru transferul atacantului Ronaldo la echipa italiană, în schimbul sosirii la gruparea madrilenă a lui Adriano, [..]

Ganea a marcat primul gol in campionatul Angliei

Atacantul echipei Wolverhampton, Ionel Ganea, a marcat primul sau gol in Premier League, in minutul 26 al meciului cu Arsenal Londra, scor 1-3, din cadrul etapei a XXIV-a a campionatului [..]

Liga Campionilor: Chelsea - Arsenal scor 1-1

Echipa Chelsea Londra, cu Adrian Mutu titular, a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, miercuri, cu Arsenal, in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor. Pentru Chelsea [..]

Real si Arsenal au fost eliminate

Echipa Chelsea Londra s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor dupa ce a invins, marti, in deplasare, cu scorul de 2-1, Arsenal, in mansa secunda a sferturilor de finala. Pentru Arsenal a [..]

Manchester United a pierdut Supercupa Angliei

Duminica, pe Millennium Stadium din Cardyff, in fata a 63.000 de spectatori, Arsenal Londra a dispus cu 3-1 de Manchester United in finala Supercupei Angliei. Dupa o prima repriza fara gol, Arsenal [..]

De la rusi vine Arsenal

Adversara Stelei din Liga Campionilor e pe cale de a intra complet pe mana oligarhului Alisher Usmanov, care, incepand de ieri, detine 21% din actiunile clubului londonez Se anunta zile [..]

Portarul englez David Seaman se retrage

Portarul David Seaman, fost component al reprezentativei de fotbal a Angliei, si-a anuntat retragerea din activitatea sportiva printr-un comunicat dat publicitatii pe site-ul internat al actualei [..]

Messi, noul idol al fotbalului

Cand un tehnician precum celebrul Arsene Wenger spune ca Barcelona poate fi oprita si invinsa, dar Lionel Messi nu, atunci avem de-a face cu un jucator de exceptie. Cand parerii acestuia i se [..]
Alte informatii despre: fotbal , idol , messi

Ranieri ramine daca va cistiga Liga Campionilor

Conducerea gruparii Chelsea Londra i-a transmis antrenorului Claudio Ranieri ca isi va pastra functia daca va cistiga Liga Campionilor, informeaza cotidianul "The Sun". Chelsea, care este [..]

Abramovici îl cumpără pe Roberto Carlos la cererea fiului

Chelsea va plăti patru milioane de lire sterline pentru Roberto Carlos de la Real Madrid, la cererea lui Arkadi Abramovici, fiul proprietarulu clubului din Londra. Arkadi, fiul în varstă [..]

Cele mai citite despre arsenal londra

Zodia ei iti arata cum s-o cuceresti

Nativa fiecarei zodii are imaginea ei despre cum trebuie sa fie barbatul ideal. Daca incerci s-o cuceresti, afla-i zodia si treci la atac.