Echipa secunda inter

16281 articole despre echipa secunda inter

Daminuta a inscris din nou pentru Inter

echipa secunda inter
Cristian Daminuta a marcat un nou gol pentru echipa secunda a celebrului club italian Inter Milano. Fostul fotbalist al gruparii FC Timisoara a marcat in minutul 6 al intalnirii castigate de echipa [..]
Alte informatii despre: echipa secunda inter , cristian daminuta

Costacurta a preluat divizionara secunda Mantova

Fosta glorie a fotbalului mondial, Alessandro Costacurta, a fost investit in functia de antrenor la Mantova, echipa ce evolueaza in liga a doua italiana. Conform oficialilor clubului, fostul [..]
Alte informatii despre: ac milan , costacurta , mantova

Inter il cauta pe Chivu

Romanului inca nu i s-a gasit un loc stabil in defensiva si echipa a pierdut cu 0-3 la Aston Villa. Atacantul Ciprian Marica a jucat primul sau meci oficial pentru VfB Stuttgart, in Cupa [..]

Inter umileste pe Lazio

Intr-o restanta din Serie A, Internazionale Milano a reusit, miercuri seara, sa surclaseze echipa care a eliminat Dinamo din drumul spre gloria Ligii Campionilor, Lazio, pe San Siro. Profitand de [..]

Ronaldo: "Juventus a trisat in 1998"

Atacantul lui AC Milan, Ronaldo, a vorbit despre blamatul derby dintre Juventus si Inter, din 1998, in care s-a jucat soarta titlului de campioana din acel an, si i-a laudat pe torinezi pentru [..]

Liliecii cauta razbunare

Fara Mourinho si in mare criza, Chelsea joaca azi la echipa pe care a eliminat-o in ultimul minut din sferturile editiei trecute. Liga Campionilor ofera un numar egal de derby-uri celor doua seri [..]

Liga Campionilor: Rezultatele din prima mansa a turului II preliminar

Marti s-au disputat primele meciuri din prima mansa a turului II preliminar al Ligii Campionilor. Celelalte partide s-au disputat miercuri. Cea mai mare surpriza a furnizat-o echipa bielorusa BATE [..]
Alte informatii despre: liga campionilor , preliminarii , calificari

Chelsea, eliminata rusinos din Cupa Ligii

Echipa patronata de Roman Abramovici a parasit cea de-a treia competitie a Angliei, fiind infranta de divizionara secunda Burnley. Echipa lui Scolari a inceput mai bine partida deschizand scorul, in [..]
Alte informatii despre: cupa ligii , chelsea londra , premier league , eliminare rusinoasa

Mourinho, speriat de spionii lui Chelsea

Inter Milano a sustinut antrenamentul oficial de dinaintea meciului cu Chelsea Londra, din mansa secunda a optimilor de finala ale Ligii Campionilor, in Italia, nu in Londra, asa cum era [..]
Alte informatii despre: chelsea , spioni , antrenament , mourinho

“Nu-l inteleg pe Mancini”

Piturca spune ca l-ar titulariza pe Chivu in centru, considerandu-l pe roman superior lui Materazzi si Samuel Cristian Chivu a jucat miercuri seara cel de-al doilea sau meci pentru Inter Milano, [..]

Figo, la Inter

Cotidianul italian La Gazzetta dello Sport a anuntat ieri ca mijlocasul portughez Luis Figo si fundasul argentinian Walter Samuel, ambii de la gruparea spaniola Real Madrid, vor juca in sezonul [..]

Stiinta Bacau s-a desfiintat

Clubul de liga secunda Stiinta Bacau s-a retras din campionat, fiind a treia echipa care renunta la competitie in acest sezon. Conducerea bacauanilor a decis desfiintarea echipei, principalul motiv [..]
Alte informatii despre: stiinta bacau desfiintata , retrasa din campionat , liga a ii-a

Otelul Galati a transferat 2 fundasi bosniaci

Formatia Otelul Galati a anuntat ca a perfectat transferul a doi fundasi bosniaci, ambii in varsta de 18 ani. Enes Sipovici si Emir Hodzurda au venit de la echipa FK Zeljeznicar Sarajevo si au [..]
Alte informatii despre: enes sipovici , emir hodzurda , transfer la galati

Manchester United a fost invinsa in Cupa Ligii

Detinatoarea Ligii Campionilor, Manchester United, a produs surpriza semifinalelor Cupei Ligii Angliei fiind infranta de Derby County, scor 1-0. Echipa gazda, ce activeaza in liga secunda engleza, a [..]
Alte informatii despre: manchester united invinsa , cupa ligii angliei , semifinale derby county

Surpriza de proportii in Cupa UEFA

Formatia luxemburgheza UN Kaerjeng 97 a eliminat echipa norvegiana Lillestrom din Cupa UEFA, dupa ce a invins pe teren propriu, cu 1-0, in mansa secunda a turului intai al preliminariilor. In [..]

FC Brasov obtine un nou succes in Spania

Echipa condusa de Razvan Lucescu, FC Brasov, a disputat, marti, cea de-a doua partida de verificare din cadrul stagiului de pregatire din Spania. Brasovenii au izbutit o noua victorie in Spania [..]
Alte informatii despre: sburlea , fc brasov , cantonament spania , brasov - levante

Rapid s-a calificat in sferturile Cupei Romaniei

Rapid Bucuresti a trecut la pas de revelatia Cupei Romaniei, International Curtea de Arges, scor 3-0. Aflata in plina criza, echipa din Grant a depasit fara probleme divizionara secunda din Curtea [..]
Alte informatii despre: cupa romaniei , optimi , rapid bucuresti , curtea de arges

Chivu i-a purtat ghinion lui Inter

Cristi Chivu a revenit pe teren in meciul pe care Internazionale Milano l-a disputat pe teren propriu impotriva lui Cagliari. Capitanul nationalei i-a adus ghinion lui Inter, echipa lui Mourinho [..]
Alte informatii despre: cristi chivu , inter

Brazilia a demolat Portugalia intr-o partida amicala (Video)

Nationala Braziliei a reusit sa faca un joc senzational in amicalul cu Portugalia lui Cristiano Ronaldo, echipa pe care a umilit-o cu un sec 6-2. Desi portughezii au deschis scorul in minutul 4, [..]
Alte informatii despre: brazilia , meci amical , portugalia umilita

AS Roma, in sferturile Cupei Italiei

Echipa AS Roma s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Italiei dupa ce a invins cu 2-0 formatia Triestina, intr-un meci din mansa secunda a optimilor competitiei, in care fundasul Cristian [..]

A.C. Milan in semifinalele C.L.

UEFA a confirmat calificarea echipei AC Milan in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce intalnirea cu formatia Internazionale Milano, din mansa secunda a sferturilor competitiei, a fost suspendata, [..]

Cristian Irimia a debutat la Dinamo Kiev

Cristian Irimia a disputat luni primul sau meci sub culorile formatiei ucrainene de fotbal Dinamo Kiev. Ex-dinamovistul a jucat 45 de minute in meciul amical disputat de gruparea din Ucraina la Adu [..]

Nebunie in Liga Campionilor

A doua jumatate a optimilor a adus multe reveniri spectaculoase pe tabelele de marcaj si o medie de patru goluri inscrise pe meci. La Londra, Barcelona a oprit seria de invincibilitate a lui [..]

Interul lui Chivu s-a calificat in semifinalele Cupei Italiei

Campioana Italiei, Inter Milano, a reusit sa se califice in semifinalele Cupei Italiei dupa ce a invins pe AS Roma, scor 2-1. Echipa antrenata de Mourinho a inceput meciul cu romanii fara mai multi [..]
Alte informatii despre: inter a invins , chivu rezerva , semifinalele cupei italiei

Roma-Inter: 6-2

Echipa AS Roma, cu fundasul roman Cristi Chivu printre titulari, s-a impus cu scorul de 6-2 (4-1) in fata formatiei Inter Milano, in prima mansa a finalei Cupei Italiei la fotbal, disputata miercuri [..]