Marica gol standard

7571 articole despre marica gol standard

Vezi golul marcat de Marica impotriva celor de la Standard

marica gol standard
Internationalul roman Ciprian Marica a marcat un gol in intalnirea castigata de formatia sa, Stuttgart, joi seara, in Cupa UEFA. Nemtii i-au invins pe cei de la Standard Liege, antrenati de romanul [..]
Alte informatii despre: ciprian marica , marica gol standard

Marica a debutat cu gol

Atacantul roman Ciprian Marica a marcat un gol in meciul amical pe care VfB Stuttgart l-a castigat marti cu scorul de 4-2 impotriva echipei de liga a treia, VfR Aahlen. Stuttgart a inceput meciul [..]

Champions League: Marica, gol în Şahtior – Olympiakos 2-2

Ciprian Marica a repetat evoluţiile excelente din ultima perioadă şi a marcat golul secund al lui Şahtior în egalul cu grecii de la Olympiakos, scor final 2-2. Marica a marcat după o [..]

Marica: "Batem in meciul cu Serbia!"

Atacantul de la VfB Stuttgart si al echipei nationale de fotbal a Romaniei promite calificarea la Mondiale si anunta ca n-are planuri de insuratoare.Indisponibil pret de noua zile din cauza unei [..]
Alte informatii despre: ciprian marica , vfb stuttgart , atacant

Marica readuce Sahtior in lupta pentru titlu

Atacantul roman Ciprian Marica a adus victoria echipei Şahtior Doneţk, cu scorul de 2-1, în deplasare, cu Arsenal Kiev, în etapa a 26-a a campionatului de fotbal al Ucrainei. Arsenal a [..]

Romani in UEFA: Marica a marcat, Boloni s-a calificat

Meciurile programate joi in Cupa UEFA au angrenat si doi romani. Este vorba de Ciprian Marica, atacantul nemtilor de la VfB Stuttgart, si de Loti Boloni, antrenorul lui Standard Liege. Marica a [..]
Alte informatii despre: marica , boloni , cupa uefa

Ciprian Marica, bara si gol anulat in Cupa Germaniei

Formatia la care evolueaza romanul Ciprian Marica, VfB Stuttgart a pierdut la clar partida din Cupa Germaniei cu Bayern Munchen, scor 1-5. Partida s-a decis inca din prima repriza cand svabii au [..]
Alte informatii despre: bayern munchen , cupa germaniei , ciprian marica , vfb stuttgart

Marica: Oamenii sunt dezinteresati de nationala pentru ca nu jucam frumos

Ciprian Marica, autorul primului gol in partida de miercuri contra Georgiei, crede ca fanii nu au venit in numar mare la meci din cauza jocului nespectaculos. "E dezinteres fata de echipa [..]
Alte informatii despre: ciprian marica , echipa nationala , romania georgia

Marica a inscris pentru Sahtior

Atacantul Ciprian Marica a inscris doua goluri pentru Sahtior Donetk, care a cistigat cu 3-1 in fata Piunik Erevan, in prima mansa a turului doi preliminar al Ligii Campionilor. Marica, care a [..]

Marica, erou la Stuttgart

Atacantul roman a reusit marti golul decisiv al meciului VfB – Glasgow Rangers (3-2), aducand echipei sale prima victorie in acest sezon de Liga Campionilor. Dupa luni de zile de suferinta, [..]

Marica, titular in VfB Stuttgart - Ajax 3-2

Atacantul roman Ciprian Marica a fost titular in partida de verificare disputata de VfB Stuttgart cu olandezii de la Ajax Amsterdam. Marica a evoluat 45 de minute, fiind inlocuit cu Elson la pauza. [..]
Alte informatii despre: ciprian marica , vfb stuttgart , bundesliga

Marica mentine sansele svabilor la titlu

Romanilor le-a mers de minune in meciurile de fotbal pe care le-au disputat miercuri, pe arenele din Europa.In Bundesliga, atacantul Ciprian Marica a marcat un gol pretios pentru VfB Stuttgart, [..]
Alte informatii despre: marica , fotbal , europa , meci

Marica: Vreau sa revin pentru derbi-ul cu Bayern

Atacantul echipei VfB Stuttgart, Ciprian Marica, a declarat ca isi doreste sa revina pe teren la partida de cupa contra formatiei Bayern Muchen. "Ma simt bine, dar trebuie sa trag tare sa [..]
Alte informatii despre: ciprian marica , recuperare , vfb stuttgart

"Marica nu-si merita banii"

„Sport Bild" l-a luat la tinta pe atacantul lui VfB Stuttgart, considerand ca cel mai scump transfer din istoria clubului svab e o mare dezamagire Cumparat în aceasta vara de VfB [..]

Succesul din Lituania ne face sa visam din nou

Tricolorii inca mai cred in calificarea la Mondiale. Au nevoie de victorii pe linie, iar Franta trebuie sa mai piarda cu Serbia sau cu Austria.Romania s-a impus sambata seara, la Marijampole, in [..]
Alte informatii despre: fotbal , sport , lituania , romania

Mars spre EURO

Formalitate obligatorie, partida cu Slovenia ne-a intins nervii aproape o repriza. Prea relaxat, Mutu a irosit nonsalant doua ocazii uriase (minutele 1 si 2), dandu-le sansa oaspetilor sa se [..]

Lucescu tradat de Marica

Sahtar Donetk a pierdut ieri Cupa Ucrainei, fiind invinsa cu 1-0 de Dinamo Kiev. Unicul gol al intalnirii a fost marcat in minutul 11, de Rincon, care a transformat o lovitura de la 11 metri. Faza [..]

Claudiu Niculescu, gol pentru Duisburg

In meciul de debut in campionatul german, Claudiu Niculescu a reusit un gol de senzatie in partida pierduta de MSV Duisburg la VfL Wolfsburg, cu 2-1. Fostul dinamovist a fost integralist si a [..]

Mircea Lucescu vorbeste de blazare

Mircea Lucescu, antrenorul echipei ucrainene de fotbal Sahtior Donetk, a facut o analiza a rezultatelor slabe ale formatiei din ultimul timp, care au dus la distantarea de liderul Dinamo Kiev si la [..]

Steaua, in grupele Ligii Campionilor!

Steaua revine dupa un deceniu in grupele Ligii Campionilor! Seara de miercuri ne-a aratat ca 23 august este o data in care se poate schimba si istoria fotbalului. In ceea ce ii priveste pe jucatorii [..]

Avem biletele pentru Euro 2008

Profitind de pasul gresit facut de bulgari in Albania, "tricolorii" si-au asigurat aseara, matematic, calificarea la Euro 2008. Nationala Romaniei e din nou la un turneu final, dupa o [..]

Mircea Lucescu, o noua surpriza

Sahtior Donetk, echipa ucraineana pregatita de Mircea Lucescu si la care sint legitimati romanii Razvan Rat, Flavius Stoican, Cosmin Barcauan si Ciprian Marica, a reusit aseara sa provoace una [..]

Romania a invins Ciprul in finala mica a turneului Cyprus Cup

Nationala de fotbal a Romaniei a invins, miercuri, echipa Ciprului, scor 5-4, la loviturile de la 11 metri, 6-5 la general, in cadrul finalei mici a turneului amical Cyprus Cup. [..]
Alte informatii despre: cipru , meci , romania , turneu amical

FRF ofera bilete la un meci jucat acum aproape trei luni

Site-ul FRF anunta ieri, posibilitatea ca suporterii echipei nationale sa cumpere bilete on-line la partida Romania - Belarus contand pentru grupa G a preliminariilor Campionatului European, desi [..]

FC Sevilla i-a adus cupa antrenorului Mircea Lucescu

Şahtior Doneţk va întalni în această seară pe FC Sevilla în 16-imile Cupei UEFA din postura de favorită la calificare, după ce elevii lui Mircea Lucescu au reuşit un egal [..]