Semifinalele cupei italiei

2238 articole despre semifinalele cupei italiei

Interul lui Chivu s-a calificat in semifinalele Cupei Italiei

semifinalele cupei italiei
Campioana Italiei, Inter Milano, a reusit sa se califice in semifinalele Cupei Italiei dupa ce a invins pe AS Roma, scor 2-1. Echipa antrenata de Mourinho a inceput meciul cu romanii fara mai multi [..]
Alte informatii despre: inter a invins , chivu rezerva , semifinalele cupei italiei

Juventus Torino a ratat calificarea in semifinalele Cupei Italiei

AS Roma, echipa la care evolueaza si portarul roman Bogdan Lobont, s-a calificat in semifinalele Cupei Italiei, dupa ce a invins, joi seara, cu scorul de 2-0, pe Juventus Torino. [..]
Alte informatii despre: fotbal , juventus torino , as roma , cupa italiei

Mutu, Fernando Torres al Italiei

Atacantul scotienilor de la Iverness, Marius Niculae, ii face publicitate colegului sau de la nationala Romaniei, Adrian Mutu, inaintea meciului dintre Fiorentina si Glasgow Rangers, din [..]

Dinamo s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei

Echipa Dinamo Bucuresti a reusit sa se califice in semifinalele Cupei Romaniei, dupa ce a invins ieri, pe stadionul Stefan cel Mare din Bucuresti, formatia Universitatea Craiova. Meciul s-a incheiat cu scorul de 3-1, dupa executarea loviturilor de la 11 metri. In timpul regulamentar, cele doua [..]
Alte informatii despre: dinamo bucuresti , calificare , semifinale , cupa romaniei

Nemtii si ucrainenii, stapanii UEFA

Ucrainenii de la Sahtior Donetsk si Dinamo Kiev au obtinut rezultate bune in prima mansa a sferturilor de finala ale Cupei UEFA si au mari sanse sa se intalneasca in semifinalele competitiei. In [..]
Alte informatii despre: cupa uefa , fotbal , ucrianieni , nemti

Sahtior Donetk, in semifinalele Cupei

Echipa Sahtior Donetk, antrenata de Mircea Lucescu, s-a calificat in semifinalele Cupei Ucrainei, dupa ce a invins, pe teren propriu, cu scorul de 6-1, formatia FC Sevastopol, in mansa secunda a [..]

Inter si Lazio au remizat in Cupa Italiei

Inter Milano si Lazio Roma au terminat la egalitate pe San Siro, scor 0-0, in prima mansa din semifinalele Cupei Italiei.Cele doua echipe au inceput partida in forta. Maniche si-a incercat norocul [..]

Steaua s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei

Steaua s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei, dupa ce a intrecut ieri echipa Rapid cu 1-0, prin golul marcat de Romeo Surdu in minutul 49 al meciului. Partida nu a fost lipsita de incidente, galeria Stelei fiind evacuata dupa numai 10 minute de la inceputul meciului, dupa ce suporterii [..]
Alte informatii despre: steaua bucuresti , calificare , semifinale , cupa romaniei

AS Roma, in sferturile Cupei Italiei

Echipa AS Roma s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Italiei dupa ce a invins cu 2-0 formatia Triestina, intr-un meci din mansa secunda a optimilor competitiei, in care fundasul Cristian [..]

Inter s-a calificat greu in sferturile Cupei Italiei (Video)

Campioana Italiei, Inter Milano, s-a calificat greu, marti seara, in sferturile de finala ale Cupei Italiei. Trupa antrenata de portughezul Jose Mourinho a avut nevoie de prelungiri pentru a trece [..]
Alte informatii despre: inter milano , cupa italiei , genoa

Besiktas la prima infringere

Formatia Besiktas Istanbul a fost invinsa, duminica, pe teren propriu, cu scorul 4-1, de echipa Samsunspor, intr-un meci incheiat in minutul 85. Arbitrul intilnirii, Cem Papila, a eliminat cinci [..]

Zidane duce Franta in finala

Învinsă de două ori de Franţa în semifinalele Campionatului European, Portugalia începea acest meci cu dorinţa de revanşă şi cu dorinţa de a obţine performanţe mai mari [..]

UCM Resita, in semifinalele Challenge Cup

Echipa de handbal masculin UCM Resita s-a calificat ieri in semifinalele Challenge Cup, dupa ce a invins, pe teren propriu, formatia rusa Kaustik Volgograd. Elevii lui Aihan Omer au remontat [..]

Keseru ramine in Cupa

Lanterna rosie a campionatului Frantei, Sedan, si penultima clasata, FC Nantes, si-au disputat un loc in semifinalele Cupei Frantei, cistigatoarea fiind decisa in urma loviturilor de departajare. [..]

David Villa, golgheterul CM dupa sferturi

Golul prin care a calificat Spania pentru prima data in semifinalele Cupei Mondiale, l-a propulsat pe David Villa in golgheterul CM 2010.Spaniolul David Villa este golgheterul Cupei Mondiale din [..]
Alte informatii despre: fotbal , campionat mondia , golgheter , david villa

Mutu, eliminat din Cupa Italiei

Fiorentina a fost eliminata in optimile Cupei Italiei de AC Torino, clasata pe locul 18 in Serie A. Torino a castigat partida disputa pe arena 'Artemio Franchi' gratie reusitei atacantului Bianchi, [..]
Alte informatii despre: serie a , adrian mutu , fiorentina eliminata cupa

Supercupa la Beijing

Supercupa Italiei se va disputa in 2009 in strainatate. Dupa Statele Unite si Libia, meciul dintre campioana si castigatoarea Cupei se va juca in China. Trofeul va fi inmanat la Beijing, pe 8 [..]
Alte informatii despre: supercupa italiei , supercupa la beijing , china , 2009

Lazio - in finala Cupei Italiei

Lazio Roma s-a calificat in finala Cupei Italiei la fotbal, dupa ce a dispus la scor, cu 4-0, de AC Milan, detinatoarea en titre a trofeului, in mansa a doua a semifinalelor. Romanii au dominat [..]

Juve, eliminată din Cupa Italiei

Echipa Juventus Torino a ratat calificarea în optimile de finală ale Cupei Italiei, după ce a fost învinsă, în turul al treilea, cu scorul de 5-4, după loviturile de [..]

Dica a fost capitanul Cataniei in meciul cu Juventus

Fostul mijlocas al Stelei a fost titularizat de Walter Zenga in partida din optimile Cupei Italiei, contra lui Juventus Torino. Mai mult, romanul a purtat chiar si banderola de capitan. Acest lucru [..]
Alte informatii despre: dica e capitan , catania calcio , juventus torino , walter zenga

CFR Cluj isi continua drumul spre event

CFR Cluj s-a calificat aseara in premiera in semifinalele Cupei Romaniei, dupa ce a invins cu scorul de 1-0, in prelungiri pe FC Brasov. In minutul 10 Ruiz a tras puternic din afara careului dar [..]

Dinamo a zdrobit Rapidul in Cupa Romaniei

Liderul Ligii 1 a invins cu 4-2 rivala din Giulesti si s-a calificat in semifinalele compettiei, acolo unde au mai ajuns CFR Cluj, Poli Timisoara si SC Vaslui.Dinamo s-a calificat in semifinalele [..]
Alte informatii despre: dinamo , rapid , cupa romaniei , calificare , liga i

HCM Constanta eliminata din Cupa Cupelor

Echipa masculina de handbal HCM Constanta a ratat calificarea in semifinalele Cupei Cupelor, dupa ce a fost invinsa de galonata grupare RK Zagreb si in returul sferturilor de finala, cu 31-29, in [..]

Rapid e favorita in sondajul UEFA

In sondajele realizate pe paginile oficiale de internet ale cluburilor Rapid si Steaua, fanii celor doua formatii sunt optimisti. Astfel, ieri, pe site-ul oficial al Rapidului, 55 % din cei care au [..]

Moratti il regreta pe Lucescu

Presedintele clubului Internazionale Milano, Massimo Moratti, a declarat intr-un interviu acordat revistei "Afaceristii Italiei", ca il regreta pe antrenorul roman Mircea Lucescu. [..]

Cele mai citite despre semifinalele cupei italiei

Panettone, cozonac italienesc

Panettone este un desert tipic italinesc, care isi are originile la Milano. Acest desert este preparat cu ocazia sarbatorilor crestine. Are o forma de cupola si este inalt de 10-15 centrimetri. Acest tip de cozonac contine fructe confiate, coaja de lamaie si portocala, stafide sau ciocolata.