Steaua asalteaza Liga

standard liege
In aceasta seara, de la ora 21.30, Steaua isi joaca la Liege un intreg sezon, constienta ca un rezultat bun pe stadionul "Maurice Dufrasne" o transforma in favorita certa la calificarea in [..]

Steaua a dresat "leii" Olteniei

Steaua a învins la scor de forfait pe Universitatea Craiova, într-o partidă în care roş-albaştrii au fost cu gandul mai mult la meciul de miercuri, de la Liege. Antrenorul [..]

Steaua a plecat la Liege fără Iacob

În această seară, de la ora 21.30, în direct la TVR 1, Standard Liege şi Steaua se întalnesc în prima manşă din turul trei preliminar al Ligii Campionilor. Pentru [..]

Philippe Leonard va semna cu Rapid

Rapid a dat prima lovitura pe piata transferurilor din ianuarie: l-a adus pe belgianul Philippe Leonard, care a jucat ultima oara la Feyenoord. ”Nu stiu cind o sa vin in Romania, deocamdata [..]

Final! Steaua - Standard 2-1! Romanii merg in grupe!

S-a încheiat! Steaua a obţinut victoria şi calificarea în grupele Ligii Campionilor. Romanii au condus din minutul 52. Vali Badea pătrunde în careu şi înscrie cel de-al [..]

Boloni: Bine ca n-am venit la Rapid, m-am ferit de o mare umilinta

Ladislau Boloni nu regreta ca n-a ajuns la Rapid in aceasta vara deoarece, spune el, risca sa sufere o mare umilinta. Mai mult, actualul tehnician al gruparii Standard Liege da vina pe oficialii [..]
Alte informatii despre: rapid , ladislau boloni

Marica, titular in VfB Stuttgart - Ajax 3-2

Atacantul roman Ciprian Marica a fost titular in partida de verificare disputata de VfB Stuttgart cu olandezii de la Ajax Amsterdam. Marica a evoluat 45 de minute, fiind inlocuit cu Elson la pauza. [..]
Alte informatii despre: ciprian marica , vfb stuttgart , bundesliga

Becali are o statuie de 2 metri in judetul Olt

Calificarea dupa zece ani in grupele Champions League a ros-albastrilor din Ghencea i-a produs o atat de mare bucurie unui taran din satul Prooroci, judetul Olt, incat i-a facut o statuie patronului [..]

Del Bosque scoate Steaua din calcule

Vicente del Bosque, antrenorul spaniol al lui Besiktas, a declarat ca echipa sa se va lupta, probabil, cu Athletic Bilbao pentru primele doua locuri in grupa B a Cupei UEFA, din care face parte si [..]

Steaua calificata in primavara europeana!

Steaua a reusit sa se califice din grupele Cupei UEFA, chiar daca aseara a fost invinsa cu 1-0 de formatia spaniola Athletic Bilbao, printr-un gol marcat de Etxberria in minutul 45.In celalalt meci [..]

Stelea negociaza un transfer la FC Brasov

Portarul Bogdan Stelea a declarat, vineri, agentiei Newsin, ca se afla in discutii avansate cu oficialii nou-promovatei FC Brasov si ar putea semna un contract in zilele viitoare."Eu am [..]

Olaroiu: Mi-a lasat un gust amar acest 2-2

Miercuri seara, in meciul tur al bataliei finale pentru grupele Ligii Campionilor, Steaua a remizat, 2-2, pe terenul lui Standard Liege. Un rezultat muncit, prin care ros-albastrii iau prima optiune [..]

Tricolorii o văd pe Steaua în Ligă

Jucătorii echipei naţionale a Romaniei sunt de părere că Steaua are forţa necesară de a se califica în grupele Ligii Campionilor după o pauză de zece ani. Căpitanul Cristian Chivu [..]

Steaua, repetiţie pentru meciul cu Standard

Cu gandul la meciul de miercuri cu Standard, roş-albaştrii au făcut o repetiţie utilă în compania lui FC Vaslui. Chiar dacă au avut emoţii timp de o repriză, campioana s-a impus clar [..]

Steaua se teme de Osasuna şi Fenerbahce

Astăzi, la Nyon, începand cu ora 13.00, va avea loc tragerea la sorţi pentru turul al treilea al Ligii Campionilor şi turul al doilea al Cupei. Cum Steaua, în C1, Dinamo şi Rapid, [..]

Meciul vietii pentru stelisti

În această seară, de la ora 20.30, în direct la TVR 1, campioana Romaniei, Steaua Bucureşti, dispută manşa secundă a turului trei preliminar al Ligii Campionilor contra belgienilor [..]

La ora 13.00, Steaua isi va afla adversarul din turul III preliminar al Ligii Campionilor

Astazi, de la ora 13.00, va avea loc la Nyon, in Elvetia, tragerea la sorti pentru turul 3 preliminar al Ligii Campionilor. In urne va intra si Steaua, pentru a patra oara in ultimii patru ani. [..]
Alte informatii despre: steaua , calificari , liga campionilor

Duckadam si Ienei ar merge pe mana lui Carlos la Madrid

Fostul portar stelist Helmuth Duckadam si fostul selectioner Emeric Ienei ar merge pe mana portarului Carlos Alberto Fernandes la meciul cu Real Madrid din grupa E a Ligii Campionilor. "Eu [..]

“Guriţă”, antrenor-jucător la Poli Timişoara

Cosmin Contra a declarat ieri că din vară va fi antrenor-jucător al lui Poli Timişoara. Jucătorul lui Getafe se întoarce astfel la echipa din localitatea natală, după ce a mai evoluat [..]

"Cautam un portar de valoare"

Luni de zile, a sustinut ca Steaua are cel mai bun portar, ignorand deserviciile imense pe care portughezul Carlos le aducea formatiei campioane aproape meci de meci. Cel care l-a adus la Steaua, [..]

Steaua intre noroc si ghinion

"Militarii" au evitat numele mari ale Europei, dar vor juca in cea mai echilibrata grupa a Cupei UEFA impotriva unor adversari redutabiliSteaua va juca in Grupa B a Cupei UEFA, conform [..]

Olăroiu le cere steliştilor concentrare maximă

Steaua va întalni în această seară pe ND Gorica, în manşa secundă a turului doi preliminar al Ligii Campionilor. Partida va începe la ora 21.00 şi va fi transmisă [..]

Cupa UEFA: Programul zilei de joi

Joi sunt programate meciurile celei de-a treia etape a grupelor Cupei UEFA. Iata programul meciurilor: Grupa A Schalke - Manchester City - 19:00 PSG - Racing Santander - 21:45 Grupa B Galatasaray - [..]
Alte informatii despre: cupa uefa , program , etapa 3