Antrenorul italian Cristiano Bergodi a acceptat oferta lui Gigi Becali de a se alaturi clubului din Ghencea. El nu a continuat discutiile cu Dinamo odata ce a ajuns la un acord cu ros-albastrii.Dupa [..]
Alte informatii despre: poli iasi , rapid , fotbal , steaua , dinamo , gigi becali , cristiano bergodi , renzo rossi

Gigi, presedintele-jucator

Cristi Borcea a recunoscut ca Steaua ar fi jucat in Intertoto daca nu s-ar fi implicat Becali. Recenta declaratie a lui Cosmin Olaroiu, care a spus ca Dinamo a cistigat titlul cu noroc si cu [..]

Borcea vrea Steaua in grupele Ligii Campionilor

Cristi Borcea a sarbatorit cu lautari drama traita de Steaua cu Middlesbrough in semifinala Cupei UEFA de acum doua sezoane. Dinamo a plecat sa se antreneze pentru Liga Campionilor tot in Austria, [..]

Sarbul Ivan Gvozdenovic a semnat cu Dinamo

Antrenorul lui Dinamo, Walter Zenga, a declarat astazi ca jucatorul sarb Ivan Gvozdenovic, ultima oara la FC Bruges, a semnat cu formatia campioana, pentru a acoperi postul de fundas stanga pe care [..]

Lobont ameninta ca va pleca din iarna

Portarul dinamovist, Bogdan Lobont, a avertizat ca va pleca din iarna daca fanii dinamovisti vor continua “tratamentul” la care au fost supusi jucatorii. “Daca se continua cu un [..]

Steaua se teme de Osasuna şi Fenerbahce

Astăzi, la Nyon, începand cu ora 13.00, va avea loc tragerea la sorţi pentru turul al treilea al Ligii Campionilor şi turul al doilea al Cupei. Cum Steaua, în C1, Dinamo şi Rapid, [..]

Dinamo-Steaua 1-0

Dinamo obtine a 8a victorie consecutiva, dar si pe cea mai pretioasa. Victoria a venit in primul minut al prelungirilor (Denis Serban) cind Steaua era cu doi oameni mai putin pe teren. Disputata [..]

HCM Constanta elimina Dinamo

HCM Constanta a castigat cu 24-22 (13-9), derbiul etapei a 20-a a Ligii Nationale de handbal masculin, disputat in compania formatiei Dinamo, si a eliminat, practic, formatia bucuresteana din lupta [..]

Steaua a oferit 5 milioane de euro pentru Costea

Vice-campioana Romaniei, Steaua Bucuresti, a facut o oferta de 5 milioane de euro pentru atacantul Universitatii Craiova, Florin Costea. Chiar daca suma este una imensa pentru Liga I, finantatorul [..]
Alte informatii despre: universitatea craiova , florin costea , steaua

Dorinel Munteanu a fost prezentat oficial la Steaua

Antrenorul Dorinel Munteanu a fost prezentat oficial la Steaua. Tehnicianul a sustinut o conferinta de presa la palatul din Aleea Alexandru. Munteanu a spus ca Steaua este o provocare pentru el, [..]
Alte informatii despre: dorinel munteanu , prezentat oficial , steaua , antrenor

Vasile Turcu propune o fuziune intre Steaua si CFR Cluj

Actionarul dinamovist Vasile Turcu a facut, in gluma, propunerea ca Steaua sa joace in Liga Campionilor printr-o fuziune cu CFR Cluj. "A venit si o erodare la Steaua, este un nucleu care joaca [..]

Protasov nu exlude revenirea în Ghencea

La mai bine de un an după ce a lăsat Steaua pentru Dnepr Dnepropetrovsk, ucraineanul Oleg Protasov nu exclude posibilitatea de a reveni într-o zi în Ghencea: "Îmi pare rău [..]

Steaua si Craiova cu terenul suspendat

Comisia de Disciplina a FRF a decis, ieri, ca FC Steaua sa dispute urmatoarele trei partide de pe teren propriu la cel putin 150 de kilometri de Bucuresti, ca urmare a incidentelor provocate de [..]

Steaua s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei

Steaua s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei, dupa ce a intrecut ieri echipa Rapid cu 1-0, prin golul marcat de Romeo Surdu in minutul 49 al meciului. Partida nu a fost lipsita de incidente, galeria Stelei fiind evacuata dupa numai 10 minute de la inceputul meciului, dupa ce suporterii [..]
Alte informatii despre: steaua bucuresti , calificare , semifinale , cupa romaniei

La o luna de la moartea lui Marian Cozma s-a lansat campania LOVE 8

La o luna de la moartea handbalistului Marian Cozma, familia sa si o parte din fostii sai colegi de la Dinamo au lansat campania antiviolenta, LOVE 8. Sambata noapte la ora 1, in mai multe cluburi [..]
Alte informatii despre: love 8 , marian cozma , campanie

Dinamo si Steaua isi numara ranitii inaintea marelui derby

Dinamovistii au plecat cu un punct de la Cluj, dar si cu multe probleme in lot. Dragos Grigore a incheiat sezonul dupa o intrare dura a lui Yssouf Kone si nu va putea evolua impotriva Stelei. Pe [..]
Alte informatii despre: fotbal , meci , dinamo , steaua

Lacatus pleaca din Ghencea

In urma remizei din jocul Steaua-Dinamo (1-1), Marius Lacatus si Gigi Becali s-au inteles cu privire la rezilierea contractului tehnicianului. "Fiara" va parasi Ghencea la finalul [..]
Alte informatii despre: marius lacatus , gigi becali , antrenor , demisie , steaua , fotbal

Victor Piturca l-a lasat in afara lotului pe Radu Stefan

Antrenorul echipei nationale, Victor Piturca, a anuntat, vineri, lotul cu care va aborda intalnirea amicala cu Croatia, printre numele jucatorilor regasindu-se cele ale lui Iulian Tames si Gigel [..]
Alte informatii despre: piturca , echipa nationala , selectie

Iancu: Obiectivul nostru in Ghencea nu poate fi decat victoria

Patronul lui FC Timisoara, Marian Iancu, spune ca psihicul jucatorilor va fi greu de remontat inaintea partidei cu Steaua, dupa 0-3 cu Dinamo. "Obiectivul nostru in Ghencea nu poate fi [..]
Alte informatii despre: fc timisoara , marian iancu , liga i

Borcea: Hagi a fost la 15 minute departare de a semna cu Dinamo!

Actionarului dinamovist, Cristi Borcea, a spus ca fostul antrenor al Stelei a fost la un pas sa semneze cu echipa din Stefan cel Mare. "Hagi a fost la un sfert de ora departare de a semna [..]
Alte informatii despre: dinamo bucuresti , borcea , gheorghe hagi

Rednic: Meciul Dinamo-Unirea Urziceni va stabili campioana de toamna

Intalnirea dintre Dinamo si Unirea Urziceni va stabili campioana de toamna a Ligii I. "Vom avea cu Unirea Urziceni un meci foarte important, foarte greu, in care se va decide campioana de [..]
Alte informatii despre: rednic , dinamo , unirea urziceni , campioana de toamna

Liga I: Programul etapei a XII-a

Pe durata a a patru zile se va disputa etapa a XII-a a Ligii I. Iata care sunt meciurile celei de-a 12-a etape: Vineri: Pandurii Tg. Jiu - FC Vaslui 17:00 FC Arges - Poli Iasi 19:00 Sambata: FC [..]
Alte informatii despre: liga i , program , etapa 12

Roata se invarte

Derbyul Dinamo - Steaua a fost sarac in fotbal, iar scorul final, 1-1 , este echitabil, chiar daca "ros-albastrii" au egalat abia in prelungiri, cu golul norocos al lui Cristocea.Stelistii [..]

Ciocniri violente intre suporteri si jandarmi la meciul Dinamo – Steaua, scor 1 - 0

Dinamo a marcat singurul gol al meciului diputat, pe teren propriu, impotriva Stelei. Echipa din Stefan cel Mare a reusit sa marcheze abia in finalul partidei, printr-un gol al lui Dennis Serban [..]

Steaua a egalat pe CFR Cluj in clasament

Steaua Bucuresti a castigat aseara meciul cu Daciei Mioveni, scor 2-0, egaland pe CFR Cluj la puncte. Dupa o prima repriza fara ocazii notabile, Goian salveaza situatia si reuseste sa deschida [..]

Cele mai citite despre steaua - dinamo

Craciunita sau Steaua Craciunului

Craciunita sau Steaua Craciunului, denumita stiintific si Euphorbia pulcherrima sau Poinsettia este o planta de apartament care a devenit treptat un element decorativ pentru iarna, in special in perioada sarbatorilor.

Poligoane de tir in Bucuresti

Cand te-ai jucat ultima oara de-a "hotii si vardistii"? Cand ai simtit ultima oara ca traiesti la maxim, fiecare secunda? Tirul sportiv este hobby-ul care iti poate readuce  in prim plan jocurile copilariei.