Villarreal

54 articole despre villarreal

Contra, egalul lui Rivaldo

villarreal
Cu romanul titular, Getafe a incheiat la egalitate pe terenul lui Panathinaikos, in 16-imile Cupei UEFA. Werder Bremen, Olympique Marseille si Everton sint aproape sigur calificate in optimile de [..]

Mutu a revenit la Chelsea

villarreal
Adrian Mutu a jucat 20 de minute pentru Chelsea in meciul pe care echipa sa l-a castigat in deplasare, scor 2-0 cu Crystal Palace, in etapa a 3-a din Premier League. Mutu a intrat pe teren in [..]

Niculae s-a intors in Europa

villarreal
Marius Niculae a marcat un gol in minutul 40 al meciului pe care echipa sa, Sporting Lisabona, l-a castigat joi seara, scor 4-1 cu Newcastle United, rezultat in urma caruia gruparea portugheza s-a [..]

Levante": "Steaua mai sperie doar cu numele"

villarreal
Cotidianul spaniol "Levante" noteaza inaintea meciului Steaua - CF Villarreal, care va avea loc maine seara, la ora 20, in prima mansa a optimilor de finala ale Cupei UEFA, ca gruparea din [..]

Astazi incep sferturile Ligii Campionilor

villarreal
Sferturile de finala ale Ligii Campionilor incep astazi in Europa. Un singur roman a ajuns pana in aceasta etapa a competitiei. In aceasta seara se disputa primele doua partide din prima mansa a [..]
Alte informatii despre: liga campionilor , europa , fotbal , sferturi

Chelsea si FC Barcelona, primele doua semifinaliste ale Ligii Campionilor

villarreal
Liga Campionilor si-a stabilit primele semifinaliste: Chelsea si FC Barcelona, care le-au lasat acasa pe Liverpool si Bayern Munchen. Celelalte doua echipe care ar urma sa acceada in penultima etapa [..]
Alte informatii despre: liga campionilor , bayern munchen , liverpool , barcelona , chelsea

Astazi au fost stabilite urmatoarele meciuri din Liga Campionilor si Cupa UEFA

villarreal
Liga Campionilor si Cupa UEFA si-a stabilit astazi meciurile din urmatoarea etapa. Astfel, capul de afis din Liga Campionilor este derby-ul englez dintre Liverpool si Chelsea, in timp ce in Cupa [..]
Alte informatii despre: uefa , liga campionilor , liverpool , chelsea , meci

Real Madrid, doar egal la Valladolid

villarreal
Dupa trei victorii in primele trei etape, Real Madrid a calcat stramb la Valladolid. "Galacticii" lui Schuster au egalat doar pe finalul meciului, in minutul 87, prin argentinianul [..]

Barca, in semifinalele Cupei Spaniei

villarreal
Echipele FC Barcelona si Racing Santander s-au calificat, joi, in semifinalele Cupei Spaniei, in urma rezultatelor obtinute in mansa secunda a sferturilor de finala ale competitiei. Racing [..]

Juventus pariaza pe Mutu contra lui Bayern

villarreal
Dupa ce a marcat de doua ori in campionat, Adrian Mutu are sansa ca, in aceasta seara, impotriva lui Bayern MUnchen, sa inscrie cel de-al doilea gol si in Liga Campionilor. Internationalul roman ar [..]

Ronaldo si Ronaldinho selectionati pentru amicalul cu Irlanda

villarreal
Selectionerul nationalei de fotbal a Braziliei, Carlos Alberto Parreira, i-a convocat pe atacantii Ronaldo Real Madrid si Ronaldinho FC Barcelona pentru meciul amical cu Irlanda, care se va disputa [..]

Remiza alba la Dublin

villarreal
Steaua si Shelbourne au terminat nedecis intilnirea disputata ieri-seara, pe stadionul Tolka Park din Dublin, contind pentru turul doi preliminar al Ligii Campionilor. Dupa o prima repriza stearsa, [..]

Olanda-Romania, condusa de Massimo Bussaca

villarreal
Stam la mana elevtianului Massimo Bussaca. Arbitrul din Tara Cantoanelor va condue la centru, marti, intalnirea Olanda - Romania, cel mai important meci al tricolorilor de la acest turneu final. [..]

Romanii din Spania şi-au făcut partid

villarreal
Un om de afaceri de origine romană din Castellon a înfiinţat un partid politic în care să se înscrie compatrioţii noştri din Spania. Augusto Constantin a fondat Partidul [..]

Marile transferuri ale verii

villarreal
Principalele transferuri realizate de marile cluburi europene in vederea Ligii Campionilor 2006/2007. - Barcelona: Lilian Thuram si Gianluca Zambrotta (ambii Juventus), Eidur Gudjohnsen (de la [..]

Cupa Uefa: Pancu a reusit o dubla in meciul cu Valencia

villarreal
Internationalul roman Daniel Pancu a marcat ambele goluri ale echipei turce de fotbal Besiktas Istanbul, in partida castigata de Valencia cu scorul de 3-2, in prima mansa a turului III [..]

Cupa UEFA: Rezultatele meciurilor de ieri

villarreal
Zece meciuri au fost programate ieri, in prima mansa a 16-imilor de finala din Cupa UEFA. Echipa unde evolueaza Contra, Getafe, a terminat la egalitate, scor 1-1, partida din deplasare, contra [..]

Razboi anglo-italian in Liga Campionilor

villarreal
Liverpool – Inter si Arsenal – AC Milan, cele mai tari dueluri din optimi. Singurii romani ramasi in Liga Campionilor, Cristi Chivu si Adrian Pit, nu au avut prea multa sansa la tragerea [..]

Steaua incepe asaltul pentru Liga Campionilor

villarreal
Campioana Romaniei va juca astăzi, de la ora 21.05 (în direct la TVR 1), prima manşă a turului doi preliminar al Ligii Campionilor. Adversara, ND Gorica, este un nume mic în fotbalul [..]

Misiune speciala pentru Mutu

villarreal
Fiorentina este in aceeasi grupa cu vikingii ce au eliminat pe Dinamo, palida consolare pentru „ciinii“ din Stefan cel Mare. Era imposibil ca Dinamo sa fi picat in aceeasi grupa UEFA [..]

Revenim de unde am plecat

villarreal
Esecurile din Cupa UEFA au trimi s Romania pe locul 24 in clasamentul coeficientilor pe stagiunea aceasta Liga 1 se indreapta cu pasi mari spre vremurile cand alinia doar trei echipe in [..]

Cupa UEFA: opt romani in saisprezecimile de finala

villarreal
Opt romani vor fi juca in meciurile din cadrul primei manse a saisprezecimilor de finala ale Cupei UEFA, care se vor disputa joi seara. Formatia turca Besiktas Istanbul, antrenata de Mircea Lucescu, [..]

Bila neagra pentru remiza alba

villarreal
Dupa victoriile pe linie obtinute in amicale, Steaua nu a reusit decit o remiza alba la Dublin, contra irlandezilor de la Shelbourne. Antrenorul Oleg Protasov s-a declarat nemultumit. Steaua a [..]

Nebunie in Liga Campionilor

villarreal
A doua jumatate a optimilor a adus multe reveniri spectaculoase pe tabelele de marcaj si o medie de patru goluri inscrise pe meci. La Londra, Barcelona a oprit seria de invincibilitate a lui [..]

Ronaldinho l-a batut pe Mourinho

villarreal
O noua seara magica a lui Ronaldinho si Barcelona s-a revansat in fata lui Chelsea. Englezii au recunoscut suprematia sud-americanului in materie de fotbal, iar Rijkaard i-a avertizat ca nu-l pot [..]

Cele mai citite despre villarreal

A innebunit clima

Anul 2005. Luna ianuarie incepe cu +20 de grade la Curtea de Arges si Tirgoviste. In martie, la Sibiu se inregistreaza -25 de grade. In aceeasi luna, o furtuna de zapada blocheaza meciul de fotbal

Fotbal: Liga Campionilor

Azi si maine incepe mansa secunda a playoff-ului Ligii Campionilor, ultimul pas inaintea grupelor celei mai importante competitii intercluburi din Europa.