11 minutes

30658 articole despre 11 minutes

11 trenuri de pe ruta Bucuresti - Constanta au avut intarzieri

11 minutes
Din cauza opririi circulatiei pe linia Bucuresti - Constanta,unsprezece trenuri de calatori au avut intarzieri intre 25 de minute si aproape cinci ore, intre statiile Pasarea si Branesti, din cauza [..]
Alte informatii despre: intarziere tren , constanta bucuresti , circulatia blocata

Program SolePAD Timisoara

11 minutes
12 iunie 2008 Hotel Best Western Ambassador, sala de conferinte 09.00 – 09.30 Inregistrare participanti09.30 – 09.45 Cuvant de deschidere – autoritati si [..]

30 de moduri prin care poti arde 100 de calorii

11 minutes
Pentru a slabi nu trebuie neaparat sa tii diete drastice, sa iei pastile speciale sau sa apelezi la interventii chirurgicale de micsorare a stomacului – sunt anumite activitati pe care le poti desfasura astfel incat sa te distrezi si sa slabesti in acelasi timp. Iata 30 dintre acestea. [..]
Alte informatii despre: jogging , stretching , exercitii , sport , calorii , pilates

Topul profesiilor cu angajati privati de somn

11 minutes
Aproximativ un sfert dintre angajatii feroviari si piloti au marturisit ca oboseala le afecteaza grav performanta la locul de munca, cel putin o data pe saptamana, potrivit unui sondaj realizat de curand de Fundatia britanica National Sleep. [..]
Alte informatii despre: somn , angajati obositi , somn insuficient , avocat , politisti

Abonament Orange pentru micii intreprinzatori

11 minutes
Operatorul de telefonie mobila Orange a lansat un abonament care se adreseaza micilor intreprinzatori. Acesta se numeste Business Start si are tarife reduse cu peste 50% cu cinci numere favorite in [..]

Van der Sar, 1032 de minute fara gol

11 minutes
Portatul formatiei Manchester United, Edwin Van der Sar, a stabilit un nou record pentru cele mai multe minute fara gol primit. In urma victoriei de marti, scor 5-0, din fata echipei West Bromwich [..]
Alte informatii despre: van der sar , 1032 minute , fara gol primit , manchester united , premier league

Beckham a debutat la AC Milan

11 minutes
Mijlocasul englez David Beckham a debutat la noua sa echipa, AC Milan, in meciul amical disputat in Dubai contra nemtilor de la Hamburg. "Becks" a evoluat in prima repriza a [..]
Alte informatii despre: milan - hamburg , debut , beckham la milan

Vezi ce filme te asteapta la Noaptea Alba a Filmului Romanesc

11 minutes
Vineri, 17 septembrie, are loc in Bucuresti Noaptea Alba a Filmului Romanesc, ocazie cu care pot fi vizionate in mai multe cinematografe sau diferite locatii unele din cele mai bune pelicule romanesti ale ultimilor ani. [..]
Alte informatii despre: filme romanesti , noaptea alba a filmului romanesc

Zeci de rapiri in Irak

11 minutes
Grupuri de barbati inarmati purtand uniforme militare au rapit ieri, in plina zi, in centrul Bagadadului, 15 angajati si clienti ai unui magazin de telefonie mobila si 11 angajati ai Camerei de [..]

Cum va circula metroul in weekend, de Craciun si de Revelion

11 minutes
In zilele de weekend, Craciun si Anul Nou, Metroul va circula la intervale mai mari (9-11 minute), iar in noaptea de Revelion intre orele 24.00-1.00 la un interval de 10 minute si de la ora 1.00 pana la ora 5.00 la un interval de 20 de minute, a anuntat Metrorex. [..]
Alte informatii despre: program metrou Revelion , program metrou Craciun , metrou

Victorie în ultimele minute pentru Romania, la Riga

11 minutes
Romania a obţinut o victorie crucială pentru obţinerea primului loc în grupa a 3-a preliminară pentru Campionatul European din 2008. Formaţia noastră a caştigat miercuri seară, cu [..]

7 filme romanesti la Bucharest Film Festival

11 minutes
Bucharest Film Festival debuteaza sambata, 28 iunie si va da ocazia de a viziona filme europene si nu numai, pana pe 6 iulie. Filmele (Plictis) si Inspiratie/ The Inspiration de Igor Cobileanski, Nu [..]

Coliziune intre un tren si o masina pe ruta Galati - Bucuresti: un mort

11 minutes
Trenurile care circula pe ruta Galati - Bucuresti inregistreaza intarzieri de 30 de minute din cauza unui accident produs in jurul orei 11.00, la trecerea la nivel cu calea ferata, in localitatea [..]
Alte informatii despre: accident bucuresti galati , coliziune tren masina

La fiecare minut, doua romance iau bataie

11 minutes
In fiecare minut, doua femei sunt victime ale violentei domestice. In 2008, potrivit Agentiei Nationale pentru Protectia Familiei, 11.534 de femei au luat bataie, iar 137 si-au pierdut [..]
Alte informatii despre: violenta domestica , abuz , romania , crima , anpf

Sud-coreenii sunt campioni la sex

11 minutes
Sud-coreenii au cele mai frecvente relatii sexuale, cel putin de patru ori pe saptamana, in timp ce brazilienii au cele mai multe partenere de sex, in medie 11 pe parcursul vietii, e concluzia unui [..]

Orange lanseaza un nou abonament

11 minutes
Operatorul de telefonie mobila Orange a lansat marti un abonament destinat micilor intreprinzatori, denumit Business Start, cu tarife reduse cu peste 50% cu cinci numere favorite in retea, in orice [..]

Doar trei din 11 stranieri au evoluat pentru echipele de club

11 minutes
Dintre cei 11 fotbalisti convocati de selectionerul Razvan Lucescu de la echipe din strainatate, pentru meciurile cu Franta si Austria, doar trei au evoluat in week-endul trecut, insa nici unul nu a [..]
Alte informatii despre: maximilian nicu , echipa nationala , stranieri

"Tineretul", victorie dramatica

11 minutes
Nationala de tineret este in campanie pentru calificarea la Campionatul European din Suedia din 2009. Dupa un 1-1 reusit sambata pe terenul Frantei, Romania era cat pe ce sa se impiedice in fata [..]

A incalcat 15 legi in 11 minute

11 minutes
I s-a intamplat unui sofer italian in Elvetia. In 11 minute a reusit sa incalce nu mai putin de 15 reguli de circulatie, scrie BBC.Totul a inceput dupa ce barbatul de 47 de ani a depasit viteza [..]
Alte informatii despre: elvetia , sofer , lege

Şahtior, remiză în deplasare la Oleg Protasov

11 minutes
Formaţia condusă de antrenorul roman Mircea Lucescu, Şahtior Doneţlk, a remizat în deplasare la Dnipro Dnipropetrovsk, scor 1-1, într-o partidă contand pentru etapa a opta a primei [..]

Mutu a mai dat un gol pentru Fiorentina!

11 minutes
Internationalul roman Adrian Mutu a marcat ieri un gol pentru formatia sa, AC Fiorentina, in victoria obtinuta de "violeti" cu scorul de 2-1 pe terenul lui Empoli, in etapa a VI-a din [..]

Gol amical pentru Pancu

11 minutes
Daniel Pancu a inscris un gol pentru Bursaspor, sambata seara, la Oosterbeek (Olanda), intr-un meci amical terminat la egalitate, scor 1-1 cu TSKA Sofia, echipa la care a jucat Florentin Petre. [..]

SeaMonkey 1.1 alternativa la Firefox?

11 minutes
Un grup de voluntari a continuat dezvoltarea aplicatiei integrate browser-email Mozilla, rezultand SeaMonkey 1.1 SeaMonkey 1.1 ofera remedii pentru multe bug-uri, adauga multe functii folositoare [..]

Concedii cu pana la 30 %mai ieftine

11 minutes
In cazul in care doriti un concediu de vis care sa si coste cu pana la 30% mai putin, puteti alege din ofertele Last Minute. Atunci cand pachetele turistice se apropie de data limita de inscriere si [..]

Două noi extra opţiuni de la COSMOTE

11 minutes
Cu ocazia Sărbătorilor de Paşte, utilizatorii care optează pentru un abonament sau cumpără o Cartela COSMOTE beneficiază de două noi extra opţiuni, care oferă minute de convorbiri şi [..]