Casillas

33 articole despre casillas

Cei mai sexy fotbalisti de la CM

casillas
Un Campionat Mondial este o bucurie nu numai pentru împătimiţii „jocului cu balonul rotund” şi nu înseamnă doar meciuri, victorii, statistici, goluri antologice sau [..]

Retrospectiva EURO 2008

casillas
Cel mai important eveniment sportiv al anului 2008 a fost, probabil, Campionatul European din Austria si Elvetia, ce a avut loc in perioada 7-29 iunie. Marea castigatoare a fost Spania, care n-a [..]
Alte informatii despre: retrospectiva euro 2008 , campionat european 2008

Steaua - Real Madrid 1-4. Visul s-a terminat

casillas
Steaua a îndrăznit să creadă că poate răsturna soarta unui meci care ajunsese la scor de forfait, dar zeii i-a pedepsit cutezanţa. Era minutul 75 al meciului, la scorul de 3-1 pentru [..]

Real s-a "scos" cu Dinamo Kiev

casillas
Bogdan Lobont si Nicolae Mitea au fost titulari pentru Ajax, care a castigat prima sa partida in faza grupelor Ligii Campionilor din acest an, 3-0 pe "ArenA" cu Maccabi Tel Aviv. Mitea a [..]

Spania-Franta: 1-3: Retragerea se amana!

casillas
"Nu am murit! Les Super Bleus continua cursa, Zidane este in centrul grupului!" L'Equipe Zidane a inchis tabela in minutele de prelungire, un final perfect pentru o partitura in care [..]

Un homosexual pe echipa

casillas
„Nici un fotbalist german nu si-a recunoscut public homosexualitatea, desi in Bundesliga joaca cel putin trei echipe de homosexuali“, afirma numarul din 22 noiembrie al revistei sportive [..]

Turbulente in galaxie

casillas
Ramasa in trena dinamovistilor in competitia interna, Steaua a plecat ieri dupa-amiaza spre Madrid pentru a incerca minunea cu degetul in Liga Campionilor. Dupa 4-1 la Bucuresti si o serie de [..]

Steaua i-a cuminţit pe rechini

casillas
Steaua a învins Farul la scor de forfait, după o partidă fără emoţii pentru roş-albaştri, în care nu s-a acordat niciun cartonaş galben. Deşi au declarat că vin să [..]