Fotbal minut cu minut

196823 articole despre fotbal minut cu minut

Fotbal minut cu minut, de Ovidiu Blag – o carte dedicata pasionatilor de fotbal

fotbal minut cu minut
Ce alta mai mare placere putea sa fie in „monotonia” dupa-amiezilor duminicale ale Romaniei de acum 40-50 de ani decat o etapa de fotbal urmarita „minut cu minut” la postul national de Radio? In aceasta carte, cititorii vor descoperi sectiuni despre „zeii microfonului”, conducatori de club, arbitri si jucatori. [..]
Alte informatii despre: fotbal pasionati de fotbal , ovidiu blag , fotbal minut cu minut , fotbal

Cristian Irimia a debutat la Dinamo Kiev

Cristian Irimia a disputat luni primul sau meci sub culorile formatiei ucrainene de fotbal Dinamo Kiev. Ex-dinamovistul a jucat 45 de minute in meciul amical disputat de gruparea din Ucraina la Adu [..]

Jubilo Iwata a castigat Cupa Imparatului Japoniei

Echipa Jubilo Iwata a castigat Cupa Imparatului Japoniei la fotbal, invingand in finala, cu scorul de 1-0 (0-0), pe Cerezo Osaka. Unicul gol al intalnirii a fost marcat de atacantul brazilian [..]

Sepp Blatter vrea fotbal cu reguli de baschet

Seful FIFA vrea ca partidele din faza grupelor sa se termine cu o castigatoare si propune ca, in caz de egalitate, departajarea sa se faca la penalty-uri.Sepp Blatter nu a fost multumit de [..]
Alte informatii despre: baschet , reguli , fifa

Cum faci curatenie luna in toata casa in doar 45 de minute. Ghid complet

Cand vine vorba despre curatenie, cheia succesului este sa ai un plan bine stabilit, sa te misti repede si sa nu te mai intorci a doua oara in camera deja curatata. In felul acesta vei reusi sa lucrezi eficient si pui rapid casa la punct. [..]
Alte informatii despre: curatenie rapida , curatenie , curatenie casa

Campionatul Mondial al sexului! Cine sunt numarul 1 in dormitor

Un studiu desfasurat in 30 de tari a aratat ca media numarului de parteneri pe care ii are o persoana in viata este intre unu si opt. Dintre toata popoarele, englezii si grecii sunt cei mai "iubareti!. [..]
Alte informatii despre: studiu sexualitate , ex , studiu sex , top sex tari

Nemtii vor pauza de bere

Conducerea Ligii germane de fotbal a propus Federatiei Internationale (FIFA) marirea pauzelor meciurilor cu cinci minute, pentru ca suporterii sa poata cumpara mai multi carnati si bere pe [..]

Andreea Mantea este microbista

Vedeta "Playboy" a inregistrat, luni, o premiera absoluta, vizionand integral primul meci de fotbal din viata ei. "Performanta" s-a produs cu ocazia partidei [..]

Falsi suporteri au jefuit o banca la Cupa Mondiala

Trei barbati deghizati in suporteri ai nationalei de fotbal a Germaniei au profitat de entuziasmul general provocat de Cupa Mondiala si au jefuit o banca din Berlin, relateaza site-ul Iblnews. Cei [..]

Cehia si Italia au aratat cine sunt sefii

Fostii adversari ai Romaniei, cehii, au etalat un fotbal de inalta clasa, dovedind ca merita sa fie prezenti la turneul final. Meciul cu SUA a inceput cum nu se poate mai bine pentru elevii lui [..]

Fotbalul, cel mai bun pentru slabit

Femeile ard mai multe calorii in timpul unei partide de fotbal decat in timpul unei sedinte intensive de gimnastica aerobica, sustin cercetatorii din Marea Britanie. Specialistul in nutritie Don [..]

S-a accidentat si Codrea!

Cu doua luni si jumatate inaintea inceperii Campionatului European de fotbal, Romania pare lovita de ghinioane. Dupa Adrian Mutu si Cristi Chivu, inca un tricolor s-a accidentat. Ieri, la numai [..]

Meci de fotbal oprit, pentru ca portarul avea nevoie la toaleta

Un meci din liga a doua de fotbal din Argentina a trebuit să fie oprit pentru cateva minute, pentru ca portarul uneia dintre cele două echipe să poată merge la toaletă, relatează site-ul [..]

Mi-e frica de meciul cu Lituania!

Inaintea debutului in preliminariile Cupei Mondiale, programat asta-seara (ora 21.00, Antena 1), selectionerul Romaniei este ingrijorat. Nationala de fotbal a Romaniei intalneste azi, la Cluj, [..]
Alte informatii despre: lituania , romania , meci , piturca

Şahtior, remiză în deplasare la Oleg Protasov

Formaţia condusă de antrenorul roman Mircea Lucescu, Şahtior Doneţlk, a remizat în deplasare la Dnipro Dnipropetrovsk, scor 1-1, într-o partidă contand pentru etapa a opta a primei [..]

Piturca: "Fiorentina a cerut ca Mutu sa nu fie convocat!"

Victor Piturca a precizat ca oficialii Fiorentinei au cerut, duminica seara, ca Adi Mutu sa nu fie convocat la nationala pentru meciul amical cu Croatiei, informeaza site-ul FRF."In seara [..]
Alte informatii despre: adrian mutu , accident , echipa nationala

30 de moduri prin care poti arde 100 de calorii

Pentru a slabi nu trebuie neaparat sa tii diete drastice, sa iei pastile speciale sau sa apelezi la interventii chirurgicale de micsorare a stomacului – sunt anumite activitati pe care le poti desfasura astfel incat sa te distrezi si sa slabesti in acelasi timp. Iata 30 dintre acestea. [..]
Alte informatii despre: jogging , stretching , exercitii , sport , calorii , pilates

Sahtior Donetk a dat recital

In prima mansa a turului trei preliminar al Ligii Campionilor la fotbal, Sahtior Donetk a invins miercuri, pe teren propriu, formatia belgiana FC Bruges, scor 4-1 (1-1). Mircea Lucescu, antrenorul [..]

Fotbal pur si nebun

Miercuri seara, Liverpool a revenit de la 0-3 in fata Milanului si a cistigat trofeul Ligii Campionilor la loteria penalty-urilor. In epoca fotbalului-matematica, dominata de notitele lui Mourinho, [..]

Coreea de Nord, campioană mondială la fotbal feminin sub 20 de ani

Echipa de fotbal feminin sub 20 de ani a Coreei de Nord a devenit prima echipă din Estul Îndepărtat care a caştigat un trofeu mondial, după ce a zdrobit China cu scorul de 5-0 în [..]

Oprita a vrut sa renunte la fotbal

Daniel Oprita a marturisit, in Austria, ca a vrut sa se lase de fotbal. "Accidentarea de la Craiova m-a determinat sa ma gandesc sa renunt", a spus Oprita. Atacantul a fost folosit de [..]

Topul profesiilor cu angajati privati de somn

Aproximativ un sfert dintre angajatii feroviari si piloti au marturisit ca oboseala le afecteaza grav performanta la locul de munca, cel putin o data pe saptamana, potrivit unui sondaj realizat de curand de Fundatia britanica National Sleep. [..]
Alte informatii despre: somn , angajati obositi , somn insuficient , avocat , politisti

Cand este prea tarziu pentru last minute

Ofertele last minute sunt deosebit de atractive pentru cei care pot sa-si fixeze o calatorie de pe o zi pe alta. Preturile mici sunt principalul motiv pentru care aceste oferte starnesc interesul turistilor. Exista, insa, situatii in care o oferta last minute este o idee neinspirata. Cand este prea tarziu pentru last minute? [..]
Alte informatii despre: last minute , oferta last minute , vacanta , vacanta last minute

Zero la zero fotbal in Giulesti

Rapid si Steaua au terminat la egalitate duminica seara, scor 0-0, in ultimul meci al etapei a 14-a a Ligii I. Cele doua mari rivale bucurestene au aratat un fotbal de adormit copiii, spectacolul [..]
Alte informatii despre: liga i , rapid , steaua

Politica este rotunda

Or fi devenit stelistii al doisprezecelea jucator de la FC Cotroceni? "Adversarul si-a dorit mai mult victoria, balonul e rotund, baietii s-au mobilizat exemplar, rezultatul a fost [..]