Contra il asteapta pe Mutu in finala UEFA

getafe
Fiorentina si Getafe continua lupta pentru al doilea trofeu fotbalistic al Europei. Cosmin Contra a cistigat duelul cu mai tinarul sau conational, Sepsi Laszlo, in timp ce colegii lui Mutu au [..]

Romanii se bat pe Cupa UEFA

getafe
Cupa UEFA programeaza in aceasta seara meciurile din faza optimilor, pe care mai multi fotbalisti romani spera sa le depaseasca. Echipa atacantului roman Adrian Mutu, AC Fiorentina, infrunta [..]

Cosmin Contra si-a cumparat o vila cu bucluc

getafe
Fundasul lui Getafe, Cosmin Contra, si-a achizitionat o vila la Barcelona. Persoana cu care fotbalistul a negociat tranzactia, o femeie, nu era proprietara imobilului. Potrivit cotidianului El Pais, [..]

Contra, spaima arbitrilor

getafe
Aparatorul roman a fost eliminat in partida de Cupa a Spaniei, Burgos - Getafe. Ghinioanele se tin lant de fundasul formatiei spaniole Getafe, Cosmin Contra. Dupa ce a primit o condamnare cu [..]

Valencia a cucerit "Cupa Regelui"

getafe
Valencia a castigat "Cupa Regelui", dupa 3-1 in finala cu Getafe. De data aceasta Cosmin Contra nu a mai inscris pentru gruparea din Madrid, insa a scos un penalty.Aproape de [..]

Real Madrid, invinsa acasa de Getafe

getafe
Real Madrid a fost surprinsa pe teren propriu de catre cei de la Getafe, Uche inscriind unicul gol al partidei la o faza controversata. Meciul disputat duminica seara pe Santiago Bernabeu trebuia [..]

Contra, egalul lui Rivaldo

getafe
Cu romanul titular, Getafe a incheiat la egalitate pe terenul lui Panathinaikos, in 16-imile Cupei UEFA. Werder Bremen, Olympique Marseille si Everton sint aproape sigur calificate in optimile de [..]

Contra ataca sferturile

getafe
Finalist al Cupei UEFA cu Deportivo Alaves, acum sapte ani, internationalul roman e pe cale sa joace sferturile cu Getafe. Pauza dintre optimile si sferturile de finala ale Champions League este [..]

"Lui Craioveanu ar trebui sa i se interzica retragerea"

getafe
Presa spaniola il elogiaza pe atacantul roman in virsta de 37 de ani Gheorghe Craioveanu, atacantul echipei spaniole de fotbal Getafe, poate fi comparat cu vinul: o data cu trecerea anilor, devine [..]

Victor Piturca l-a lasat in afara lotului pe Radu Stefan

getafe
Antrenorul echipei nationale, Victor Piturca, a anuntat, vineri, lotul cu care va aborda intalnirea amicala cu Croatia, printre numele jucatorilor regasindu-se cele ale lui Iulian Tames si Gigel [..]
Alte informatii despre: piturca , echipa nationala , selectie

Cosmin Contra nu vine la Dinamo

getafe
Cosmin Contra dezminte ca ar avea contacte cu Dinamo pentru o revenire in fotbalul romanesc. "Singura mea discutie cu Cristi Borcea a fost in vara trecuta, atunci cand eu negociam [..]
Alte informatii despre: cosmin contra , dinamo , transfer , cristi borcea

Stranierii pentru meciul cu Croatia

getafe
Selectionerul echipei noastre nationale, Victor Piturca, a anuntat, marti, numele jucatorilor legitimati la cluburi de peste hotare, convocati pentru meciul amical contra Croatiei. Pentru intalnirea [..]
Alte informatii despre: stranieri romania , croatia nationala fotbal , romania nationala fotbal , victor piturca

"Becali e mai special, dar o sa-l lase pe Dorinel sa lucreze"

getafe
Fundasul lui Getafe, Cosmin Contra, crede ca finantatorul ros-albastrilor il va lasa pe tehnicianul Dorinel Munteanu sa lucreze si nu se va implica la echipa. "Dorinel stie ce inseamna sa [..]
Alte informatii despre: contra , becali , dorinel munteanu

Cocis se intoarce la nationala

getafe
Selectionerul Victor Piturca a anuntat ieri numele celor 12 stranieri convocati pentru ultimele doua jocuri din cadrul preliminariilor EURO 2008, contra Bulgariei si Albaniei, noutatile fiind Cocis, [..]

Puerta, "in stare critica"

getafe
Starea de sanatate a fotbalistului spaniol Antonio Puerta s-a inrautatit, sustin medicii de la Spitalul Virgen del Rocio din Sevilla. „Starea pacientului, la 36 de ore dupa ce a fost internat, [..]

11 "stranieri" convocati pentru amicalul cu Israel

getafe
Antrenorul echipei nationale a Romaniei, Victor Piturca, a anuntat, ieri, „stranierii” convocati pentru meciul amical cu Israel, care va avea loc pe 6 februarie, la Tel Aviv, de la ora [..]

Atletico a scapat de Contra

getafe
Dupa mai multe incercari, Atletico Madrid a reusit sa scape de Cosmin Contra. Cotidianul AS sustine ca fundasul roman va fi cedat, in sezonul viitor, de gruparea Atletico Madrid la formatia Getafe, [..]

Opt stranieri pentru meciul cu Cehia

getafe
Ieri, Victor Piturca a anuntat numele jucatorilor legitimati la cluburi din strainatate convocati pentru partida cu Cehia. Dintre cei 15 fotbalisti carora li s-au trimis initial telegrame de [..]

La 37 de ani, Craioveanu vrea in Qatar

getafe
Gandul retragerii l-a parasit pe fostul international Gica Craioveanu. Acesta a declarat ca nu s-a hotarat daca va continua sa evolueze inca un sezon la formatia spaniola, Getafe sau va accepta [..]

Contra, huiduit de fanii care îl apreciau pe Ogăraru

getafe
Deşi niciunul dintre jucătorii lui Piţurcă nu a reuşit să mulţumească publicul, Cosmin Contra a avut parte de cel mai dur tratament. Jucătorul lui Getafe a fost fluierat de întreg [..]

Cosmin Contra ar vrea ca Dinamo si Timisoara sa joace in Liga Campionilor

getafe
Cosmin Contra tine si cu Timisoara, si cu Dinamo. Fostul international roman a declarat ca si-ar dori ca o victorie pt FC Timisoara in fata lui Dinamo si ambele echipe sa evolueze la finalul [..]
Alte informatii despre: liga campionilor , fotbal , international , jucator , dinamo , timisoara , cosmin contra

Contra, luat la suturi

getafe
Internationalul roman a stat un sfert de ora in poarta la Getafe dupa eliminarea titularului Abbondanzieri. La doar noua minute dupa ce a intrat pe teren, Contra i-a luat locul in poarta lui [..]

Gol de la 62 m!

getafe
La doar citeva zile de la golul inscris cu o lovitura de cap de la 52 de metri si de la senzationala reusita, in stil Maradona, a lui Lionel Messi in intilnirea de cupa Barcelona - Getafe, [..]

Mutu si Contra au marcat in Cupa UEFA

getafe
Aseara a avut loc prima mansa a sferturilor Cupei UEFA. Formatia italiana Fiorentina, echipa lui Adi Mutu, a terminat la egalitate, scor 1-1, pe teren propriu, cu formatia olandeza PSV Eindhoven. [..]

Cosmin Contra, tentat de poziţia de antrenor-jucător la Poli Timişoara

getafe
Cosmin Contra, fundaşul echipei spaniole Getafe, a declarat că şi-ar dori să revină în ţară la finalul contractului său, la formaţia Poli Timişoara, unde ar fi tentat chiar şi de [..]

Cele mai citite despre getafe

Cupa UEFA: Rezultatele meciurilor de ieri

Zece meciuri au fost programate ieri, in prima mansa a 16-imilor de finala din Cupa UEFA. Echipa unde evolueaza Contra, Getafe, a terminat la egalitate, scor 1-1, partida din deplasare, contra