Intretinere rasnita de cafea

229095 articole despre intretinere rasnita de cafea

Steaua calificata in primavara europeana!

intretinere rasnita de cafea
Steaua a reusit sa se califice din grupele Cupei UEFA, chiar daca aseara a fost invinsa cu 1-0 de formatia spaniola Athletic Bilbao, printr-un gol marcat de Etxberria in minutul 45.In celalalt meci [..]

Ganea l-a distrus pe Kennedy

Fundasul scotian John Kenedy, accidentat grav de Ganea in meciul disputat in martie de nationala tarii sale contra Romaniei la Glasgow, a fost operat pentru a treia oara la genunchi. Kennedy, [..]

Entuziasmul unui comentator... chinez

Italia-Australia, minutul 90+3. Surpriza de proportii nu numai in teren, unde arbitrul Cantalejo ofera un cadou Italiei, ci si la microfonul televiziunii chineze. "Penalty, penalty, penalty! [..]

Ganea a marcat primul gol in campionatul Angliei

Atacantul echipei Wolverhampton, Ionel Ganea, a marcat primul sau gol in Premier League, in minutul 26 al meciului cu Arsenal Londra, scor 1-3, din cadrul etapei a XXIV-a a campionatului [..]

Adrian Mutu, invitat sa joace in videoclipul trupei Ecstasy

Trupa Ecstasy l-a invitat pe internationalul roman Adrian Mutu sa apara pentru prima data intr-un videoclip muzical, insa fotbalistul echipei Chelsea nu a dat inca nici un raspuns.Alina, Ioana si [..]

Romario sustine ca el ar fi al treilea jucator din lume ca valoare, dupa Pele si Maradona

Atacantul brazilian Romario, care nu a renuntat inca la activitatea sportiva desi a implinit recent 38 de ani, a declarat ca este al treilea jucator ca valoare din istoria fotbalului, dupa [..]

Atletico Madrid cauta un inlocuitor pentru Contra

Echipa spaniola Atletico Madrid cauta in prezent un jucator capabil sa evolueze pe postul de fundas dreapta, in locul romanului Cosmin Contra, care ar putea parasit gruparea madrilena la finalul [..]

Chelsea va intalni Arsenal

Echipa Chelsea va intilni formatia Arsenal Londra in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, s-a stabilit, vineri, in urma tragerii la sorti desfasurate la Nyon. Programul complet al sferturilor [..]

Rehhagel si-a prelungit contractul

Otto Rehhagel, si-a prelungit contractul pina in 2008, a declarat, marti, la doua zile de la reusita de la Euro-2004, presedintele Federatiei Elene de Fotbal, Vasilious Gagatsis. Demiterea [..]

Magnificul Cernat

Florin Cernat, mijlocasul echipei ucrainiene Dinamo Kiev, a marcat aseara 2 goluri in meciul pe care formatia sa l-a disputat in compania formatiei germane Bayern Leverkusen, meci castigat cu 4-2 de [..]

"Am facut istorie in fata Milanului"

Bologna e echipa momentului in Italia. Cu Vali Nastase impecabil in defensiva, formatia lui Carlo Mazzone a invins pe AC Milan chiar pe "San Siro". Ieri, ex-dinamovistul era in noualea [..]

Lucescu mizeaza pe Rat si Marica

Sahtior Donetk, echipa antrenata de Mircea Lucescu, intilneste azi pe teren propriu formatia germana Schalke 04, in partida tur din 16-imile Cupei UEFA. Ucrainenii ar putea beneficia de serviciile [..]

Mitu spre Anderlecht

Herman Van Holsbeeck, managerul general al lui Anderlecht, crede ca daca Marius Mitu, in prezent la Lierse, va fi transferat la formatia din Bruxelles, acesta "ar putea fi un adevarat lider al [..]

Misiune imposibila pentru Lucescu

Mircea Lucescu incearca asta-seara imposibilul cu Sahtar, calificarea in sferturile de finala ale Cupei UEFA in fata echipei olandeze AZ Alkmaar, care s-a impus in prima mansa, la Donetk, cu scorul [..]

Ronaldo a trait un vis

Jucatorul brazilian de fotbal Ronaldo, autorul celor trei goluri din partida contra Argentinei (3-1), toate trei din lovitura de la 11 m, contand pentru calificarile la CM din 2006, a declarat la [..]

Vicente del Bosque la Besiktas

Tehnicianul Vicente del Bosque a semnat, duminica seara, la Madrid, un contract pe o perioada de doua sezoane cu gruparea Besiktas. "Del Bosque este un tehnician care a obtinut performante [..]

Atletico Madrid il vrea pe Mutu

"Mutu este marele pariu pentru madrileni", a scris ieri Jurnalul "As". Toni Munoz, directorul sportiv al clubului Atletico Madrid, a declarat ca membrii Consiliului de [..]

Mostovoi exclus din lotul Rusiei

Mijlocasul Aleksandr Mostovoi a fost exclus din lotul echipei Rusiei, din cauza criticilor pe care jucatorul le-a formulat la adresa selectionerului Gheorghi Iartev. Alexandr Cernov, directorul [..]

Franta - Croatia 2-2

Franta parea sa beneficieze de toate ingredientele pentru a-si asigura calificarea in sferturile Euro 2004. Moral puternic si un Zinedine Zidane inspirat. Prima parte a fost un joc disputat aproape [..]

Hagi ii lasa Galata lui Courbis

Desi acum doua zile, prin vocea presedintelui Ozhan Canaydin, Galatasaray a dat asigurari ca Hagi va ramane antrenorul sau si in sezonul viitor, conform contractului, se pare ca "Regele" [..]

Steaua este privita cu respect de Southampton

Dupa tragerea la sorti pentru primul tur al Cupei UEFA, Gordon Strachan, antrenorul lui Southampton, a declarat ca a incercat sentimente amestecate cand a aflat viitoarea adversara a echipei sale, [..]

FC Nantes face apel la FIFA in cazul Keseru

Clubul FC Nantes a decis sa faca apel la decizia Federatiei Internationale de Fotbal /FIFA/ de a nu autoriza omologarea contractului pe care gruparea franceza de prima divizie l-a semnat cu tanarul [..]

Rio Ferdinand are la dispozitie 15 zile pentru a face apel la decizia FA

Internationalul englez al echipei Manchester United Rio Ferdinand, suspendat opt luni pentru neprezentarea la un control antidoping, are la dispozitie 15 zile pentru a face apel, avocatii sai [..]

Luis Figo a renuntat la colaborarea cu agentul sau

Mijlocasul portughez al echipei Real Madrid, Luis Figo, a anuntat vineri ca a renuntat la agentul sau, Jose Veiga, dupa peste zece ani de colaborare profesionala, informeaza AFP. Intr-un comunicat [..]

Antrenorul echipei Celta Vigo a fost demis

Conducerea clubului spaniol de fotbal Celta Vigo l-a demis pe antrenorul Miguel Angel Lotina, in urma infrangerii suferite duminica, pe teren propriu, in fata formatiei Real Sociedad 2-5, in cadrul [..]