Mansa intai

4068 articole despre mansa intai

Sahtior Donetk, in semifinalele Cupei

mansa intai
Echipa Sahtior Donetk, antrenata de Mircea Lucescu, s-a calificat in semifinalele Cupei Ucrainei, dupa ce a invins, pe teren propriu, cu scorul de 6-1, formatia FC Sevastopol, in mansa secunda a [..]

Cupa Ucrainei: Stoican aduce victoria pentru Sahtior

mansa intai
La primul sau meci oficial sub culorile echipei Sahtior Donetk, internationalul roman Flavius Stoican a marcat unicul gol al partidei sustinute in deplasare, cu Cernomoret Odesa (1-0), in prima [..]

Mutu, veriga slaba din lantul "Batranei Doamne"

mansa intai
Cu Adrian Mutu pentru prima data titular in Liga Campionilor, Juventus a pierdut cu 0-2 (Fabregas si Henry) prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor, in fata lui Arsenal Londra, [..]

Lombardia, in pericol

mansa intai
Primele doua semifinaliste ale Ligii Campionilor se vor decide in aceasta seara, dupa disputarea returului a doua dintre sferturile de finala. In ambele partide joaca, de la ora 21.45, cele doua [..]

Cristi Chivu, in finala Cupei Italiei

mansa intai
Dupa un an negru, plin de accidentari si de putine realizari ale echipei sale, Cristi Chivu trece printr-o perioada de vis. Duminica, AS Roma a urcat pe locul patru, care-i permite sa joace in [..]

Olaroiu: "Am avut meciul in mana si puteam sa-l inchidem de la Bucuresti"

mansa intai
Chiar daca si-a atins obiectivul fixat pentru prima mansa a semifinalei cu Middlesbrough, acela de a castiga jocul fara a primi golul, antrenorul Cosmin Olaroiu a declarat ca meciul i-a lasat [..]

Valncia ofera bilete ieftine pentru meciul cu Steaua

mansa intai
FC Valencia va scoate la vinzare de luni biletele pentru meciul cu Steaua, programat pe 16 februarie, pe stadionul Mestalla, in prima mansa a 16- imilor de finala ale Cupei UEFA. Pretul tichetelor [..]

Steaua, la mare pret in Norvegia

mansa intai
Intre 15 si 28 de euro vor scoate din buzunar norvegienii pentru un bilet la meciul Valerenga IF - Steaua, care va avea loc pe 15 septembrie, pe arena Ullevaal din Oslo, de la ora 20.30, in prima [..]

Lazio - in finala Cupei Italiei

mansa intai
Lazio Roma s-a calificat in finala Cupei Italiei la fotbal, dupa ce a dispus la scor, cu 4-0, de AC Milan, detinatoarea en titre a trofeului, in mansa a doua a semifinalelor. Romanii au dominat [..]

Shelbourne e cu un pas in Ghencea

mansa intai
Batalia irlandeza pentru a juca impotriva Stelei pare a fi deja transata, dupa prima mansa a turului I preliminar al Ligii Campionilor. Echipa FC Shelbourne (Irlanda) a invins, in deplasare, cu [..]

Un brazilian la FC Copenhaga

mansa intai
Atacantul brazilian Alvaro Santos a semnat un contract pe cinci ani cu echipa FC Copenhaga, campioana Danemarcei, informeaza Associated Press. Santos, 23 de ani, a reusit sa marcheze in sezonul [..]

Steaua s-a calificat pentru a treia oara consecutiv in grupele Ligii Campionilor

mansa intai
Steaua a invins miercuri, scor 1-0, gruparea turca Galatasaray Istanbul, in mansa secunda a turului 3 preliminar al Ligii Campionilor si s-a calificat pentru a treia oara consecutiv in grupele [..]
Alte informatii despre: champions league , calificare , steaua

Germanii de la Nurnberg vor in grupele UEFA

mansa intai
Nemtii de la FC Nurnberg le-au pus gand rau rapidistilor lui Bergodi. Pentru ca revin in cupele europene, dupa o absenta de 19 ani, nici nu concep sa rateze grupele UEFA. "Sansa de a evolua [..]

Dinamo-Elfsborg 1-2

mansa intai
Campioana Romaniei, Dinamo Bucuresti, a fost invinsa cu scorul de 2-1 de echipa suedeza Elfsborg, in prima mansa a turului I al Cupei UEFA, care s-a desfasurat pe Stadionul "National" din [..]

UCM Resita a pierdut prima mansa a finalei Cupei Challenge

mansa intai
UCM Resita a pierdut prima mansa a finalei Challange Cup in deplasare in fata austriecilor de la Alpla Hard cu 28-29 dar are sanse extrem de mari sa pastreze trofeul.La inceputul partidei in sala se [..]

Mutu si Contra au marcat in Cupa UEFA

mansa intai
Aseara a avut loc prima mansa a sferturilor Cupei UEFA. Formatia italiana Fiorentina, echipa lui Adi Mutu, a terminat la egalitate, scor 1-1, pe teren propriu, cu formatia olandeza PSV Eindhoven. [..]

Sahtior, victorie fara probleme cu Pyunik Erevan

mansa intai
Sahtior Donetk, echipa antrenata de Mircea Lucescu, s-a impus cu 2-0 in deplasare, in fata armenilor de la Pyunik Erevan, in prima mansa a turulul doi preliminar al Ligii Campionilor. Cu Razvan [..]

Sahtior Donetk este ca si calificata in turul III

mansa intai
Aseara s-au desfasurat 7 meciuri din prima mansa a turului II preliminar al Ligii Campionilor. Echipa antrenata de Mircea Lucescu, Sahtior Donetk este ca si calificata in turul al treilea [..]

Cine-l tine pe Nigel Martin?

mansa intai
Presa din Liverpool indeamna antrenorii lui Everton sa atace inclusiv cu portarul Nigel Martin in meciul cu Dinamo din Cupa UEFA.Fara forta, goluri si puncte in acest inceput de sezon, Everton are [..]

Chelsea va intalni Arsenal

mansa intai
Echipa Chelsea va intilni formatia Arsenal Londra in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, s-a stabilit, vineri, in urma tragerii la sorti desfasurate la Nyon. Programul complet al sferturilor [..]

Liga Campionilor: Chelsea - Arsenal scor 1-1

mansa intai
Echipa Chelsea Londra, cu Adrian Mutu titular, a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, miercuri, cu Arsenal, in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor. Pentru Chelsea [..]

Real si Arsenal au fost eliminate

mansa intai
Echipa Chelsea Londra s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor dupa ce a invins, marti, in deplasare, cu scorul de 2-1, Arsenal, in mansa secunda a sferturilor de finala. Pentru Arsenal a [..]

Misiune imposibila pentru Lucescu

mansa intai
Mircea Lucescu incearca asta-seara imposibilul cu Sahtar, calificarea in sferturile de finala ale Cupei UEFA in fata echipei olandeze AZ Alkmaar, care s-a impus in prima mansa, la Donetk, cu scorul [..]

Care au fost ultimele cuvinte ale pilotului care se afla la mansa avionului prabusit langa Milano

mansa intai
Un avion romanesc de mici dimensiuni la bordul caruia se aflau 8 persoane s-a prabusit duminica dupa amiaza langa Milano, la doar 3 minute dupa ce decolase de pe aeroportul din Linate. In momentul in care s-a prabusit aeronava avea 156km/ora. [..]
Alte informatii despre: ultimele cuvinte , avion milano , dan petrescu , pilot

Apocalipsa unor diavoli

mansa intai
„Dracii rosii“ din Manchester nu au pierdut nici o calificare in cupele europene in era Fergusson, dupa ce au cistigat prima mansa. Azi, ei joaca la omologii lor din Milano, pentru [..]

Cele mai citite despre mansa intai

Cum sa scapi de puricii din locuinta

Daca animalele de companie au purici, riscul ca acesti paraziti sa ajunga si in locuinta ta este foarte mare, caci puricii se inmultesc foarte rapid. O femela poate depune un ou pe ora, in decursul a 3 luni de viata!

Zodia ei iti arata cum s-o cuceresti

Nativa fiecarei zodii are imaginea ei despre cum trebuie sa fie barbatul ideal. Daca incerci s-o cuceresti, afla-i zodia si treci la atac.