Genele legate de dependenta de nicotina si o substanta din creier ce inhiba efectele placute ale tigarii ar putea duce la masuri eficiente pentru extirparea viciului. Exista o legatura clara intre [..]

Liga Profesionista de Fotbal a anuntat vineri programul de disputare a primelor doua etape din editia 2008/2009 a Ligii I.  Etapa 1Sambata, 26 iulieUniversitatea Craiova-Politehnica Iasi, [..]
Alte informatii despre: liga 1 , program , etapa

FC Vaslui - Metalurgs 3-1: Au vazut stele (galben) verzi

minge
Sarbatoare mare in Vaslui! Joi seara, micutul oras din Moldova a fost trecut pe harta fotbalistica a Europei. Baietii lui Viorel Hizo au castigat primul meci gazduit de stadionul Municipal in Cupa [..]
Alte informatii despre: fc vaslui , fotbal , metallurgs

FC Vaslui, in primele 100 de echipe europene de club, Nationala pe locul 28 in clasamentul FIFA

minge
Romania este in primele 100 pozitii din lume la fotbal. Formatia FC Vaslui este echipa din Romania clasata cel mai bine in ierarhia intocmita lunar de Federatia Internationala de Istorie si [..]
Alte informatii despre: fifa , clasament , fotbal , romania , fc vaslui

Liga 1: Programul etapei a 17-a

minge
Astazi incep primele partide din etapa a 17-a a Ligii I. Steaua se deplaseaza la Buzau, pentru partida cu Gloria. Marius Lacatus are probleme de lot inaintea intalnirii cu Gloria Buzau. Nu mai [..]

Liga I: Rezultatele meciurilor etapei a 11-a

minge
CFR Cluj, a castigat pe teren propriu, scor 2-0, partida cu Unirea Urziceni si se mentine in continuare pe primul loc in clasament. Rapid s-a impus cu 2-0 in fata Politehnicii Iasi, in deplasare, [..]

MM Stoica a sarit la gatul lui Cristi Borcea

minge
Conform unor surse citate de Gazeta Sporturilor in pauza partidei Unirea Urziceni - Dinamo managerul general al formatiei gazda MM Stoica ar fi avut o altercatie la tribuna oficiala cu Cristi [..]

Programul etapei a noua din Liga I

minge
Astazi incep primele partide din etapa a noua a Ligii I. Derby-ul etapei se va juca insa maine, la Cluj, intre liderul CFR si campioana Dinamo. Iata programul etapei a noua: Sambata, 29.09 [..]

Inter, fara mila cu Roma

minge
Cristian Chivu, accidentat, a fost marele absent al derby-ului de ieri din Italia, AS Roma – Inter Milano, adica fosta si actuala echipa a romanului. Partida s-a rupt din minutul 29, cand [..]

Galata invinge Besiktas cu 2-1

minge
Disputat cu portile inchise din cauza problemelor cauzate de suporteri in sezonul trecut, pe stadionul Ali Sami Yen din Istanbul, derby-ul Turciei dintre Galatasaray si Besiktas a fost transat de [..]

Liga I: Programul etapei a opta

minge
Astazi se va desfasura primul meci din etapa a 8-a a Ligii I la fotbal, intre echipele Pandurii Tg.-Jiu si Farul Constanta. Sambata, Steaua va incearca sa uite de esecul de la Praga si de [..]

Liga I: Rezultatele etapei a opta

minge
Dupa victoria de aseara cu Poli Iasi scor 2-1, CFR-ul ramine neinvinsa in campionat si isi pastreaza pozitia de lider. Rapid a ratat ocazia de a trece pe primul loc al clasamentului Ligii 1 macar [..]

Liga I: Programul meciurilor din etapa a 4-a

minge
Dupa ce a pierdut acasa in fata cipriotilor de la Anorthosis, CFR Cluj va primi vizita vicecampionei Romaniei, Steaua. Gigi Becali este optimist inaintea derby-ului de duminica. Becali e sigur ca [..]

Steaua s-a chinuit cu UTA

minge
Duminica seara, in Ghencea, Steaua a invins foarte greu pe UTA, cu scorul de 2-1, dupa  un gol marcat in minutele de prelungire de Vali Badea. in minutul 8, UTA deschide scorul [..]

Liga I: Programul etapei a 19-a

minge
Astazi va incepe etapa a 19-a, ultima care se va desfasura in acest an.Cel mai interesant meci al acestei etape se va desfasura duminica, de la 20.30, la Timisoara, unde Poli va intalni liderul CFR [..]

Pica Liga lui Mitica

minge
Competitia interna a cazut din Top 10 direct pe locul 21 in clasamentul mondial. Primul esalon din Romania a scazut nu mai putin de 11 pozitii in clasamentul Federatiei Internationale de Istorie [..]

Bayern a castigat pentru a 14-a oara Cupa Germaniei

minge
Bayern Munchen a castigat Cupa Germaniei, dupa ce a invins in finala cu 2-1 pe Borussia Dortmund. Luca Toni a deschis scorul pentru Bayern, dar meciul a fost trimis in prelungiri dupa ce Mladen [..]

CFR Cluj este noua campioana a Romaniei

minge
Campioana Romaniei s-a decis ieri la Cluj, unde Universitatea a primit vizita celor de la CFR. Oaspetii aveau nevoie de o victorie impotriva ultimei clasate pentru a aduce titlul dupa 17 ani in [..]

Incepe returul Ligii I

minge
Astazi incepe returul Ligii I, cel mai disputat din istoria competitiei interne. Etapa va fi deschisa astazi de partidele dintre Farul Constanta - Gloria Buzau si Dinamo - Ceahlaul Piatra [..]

Oltchim, esec la Gyor

minge
Valcencele au pierdut jocul disputat in deplasare cu vicecampioana maghiara, scor 27-30, dar pastreaza sanse de calificare in semifinalele competitiei Venite cu ganduri de victorie in Ungaria, [..]

Liga I: Programul etapei 21

minge
Astazi incepe etapa 21 a Ligii I. In primul meci al etapei cei de la Ceahlaul vor primi vizita marinarilor de la Farul. Maine Dinamo va incerca sa isi ia revansa in fata Daciei Mioveni pentru [..]

Cinci televiziuni vor telecomanda Ligii 1

minge
TVR, Telesport, Realitatea TV, Antena 1 si Kanal D s-au inscris la licitatia pentru noul contract privind drepturile tv ale campionatului intern. [..]

Liga I: Programul etapei a 28-a

minge
Astazi incep primele partide ale etapei a 28-a a Ligii I. Prima partida a etapei se disputa de la ora 16.00, la Cluj, intre Universitatea Cluj si Universitatea Craiova, iar ultimul meci se va juca [..]

Tineretul, doar egal cu Moldova

minge
Reprezentativa de tineret a Romaniei a remizat, scor 0-0, luni, intr-o partida amicala importiva reprezentativei similare a Republicii Moldova, disputata la Tiraspol. Partida de la Tiraspol nu a [..]

Croaţia a învins Anglia cu 2-0 şi a trecut pe primul loc în grupa E

minge
Croaţia a preluat şefia grupei E după ce a învins, la Zagreb, Anglia, cu scorul de 2-0, ajutată fiind şi de un autogol de generic al lui Gary Neville. După ce au remizat pe teren propriu [..]