Nunta de argint

229216 articole despre nunta de argint

Italia calificata, Cehia pleaca acasa!

nunta de argint
Adversara tricolorilor, in preliminarii, Cehia, a fost eliminata in faza grupelor. Echipa Cehiei a aratat, la acest turneu, mai mult a o formatie foarte obosita si greoaie. Si totusi, se poate spune [..]

"The Independent" l-a vazut pe Mutu omul meciului

Cotidianul "The Independent" a considerat ca internationalul roman Adrian Mutu a fost omul meciului pe care echipa Chelsea Londra l-a cistigat, duminica, in deplasare, cu scorul de 3-2, [..]

Ronaldo si Ronaldinho selectionati pentru amicalul cu Irlanda

Selectionerul nationalei de fotbal a Braziliei, Carlos Alberto Parreira, i-a convocat pe atacantii Ronaldo Real Madrid si Ronaldinho FC Barcelona pentru meciul amical cu Irlanda, care se va disputa [..]

Ronaldinho nu vrea la Chelsea

Atacantul brazilian Ronaldinho a declarat ca doreste sa evolueze in continuare la FC Barcelona, in ciuda ofertelor venite de la alte cluburi, printre care si Chelsea Londra. "Sint foarte [..]

O pagina din istoria fotbalului

Otto Rehhagel, a declarat ca echipa sa a scris o pagina din istoria fotbalului cistigind Campionatul European, dupa victoria, cu scorul de 1-0, din finala cu Portugalia. "Este o performanta [..]

"Selectionerul Germaniei va fi strain"

Vicepresedintele DFB, Franz Beckenbauer, considera ca noul selectioner al Germaniei va fi un antrenor strain, ceea ce ar constitui o premiera in istoria din aceasta tara. "Tinind cont de [..]

Olsen, potential candidat

Morten Olsen, se afla printre potentialii candidati la postul de selectioner al reprezentativei Germaniei, ramas liber dupa demisia lui Rudi Voller. Olsen figureaza pe lista pe care se mai afla [..]

Manchester United a pierdut Supercupa Angliei

Duminica, pe Millennium Stadium din Cardyff, in fata a 63.000 de spectatori, Arsenal Londra a dispus cu 3-1 de Manchester United in finala Supercupei Angliei. Dupa o prima repriza fara gol, Arsenal [..]

Mutu: "N-am vrut sa plec la Juventus"

Adrian Mutu a declarat pentru "The Evening Standard" ca vrea sa-si demonstreze valoarea la Chelsea, fiind decis sa ramana la gruparea din Londra mai ales dupa ce a avut o discutie cu [..]

Hagi a remizat in derby-ul cu Pancu

DANIEL PANCU a intrat in minutul 50 pentru Besiktas, 0-0 acasa cu Galatasaray. Pancu l-a schimbat pe Carew. De la Galatasaray, echipa antrenata de GICA HAGI, a lipsit OVIDIU PETRE. "Sunt foarte [..]

Dumitru Mitu va juca la Rijeka

Atacantul roman Dumitru Mitu s-a transferat la formatia croata NK Rijeka, dupa un sezon nereusit la Panathinaikos. Romanul a semnat un contract pe sase luni cu ocupanta locului doi in campionatul [..]

Ganea vrea in Premier League

Ionel Ganea continua sa spere ca va evolua din nou in Premier League. Recuperat dupa accidentarea ce l-a tinut pe tusa sase luni, atacantul lui Wolverhampton vrea sa reintre din nou pe teren luna [..]

Danciulescu, primele goluri

Fostul dinamovist Ionel Danciulescu (foto) a marcat doua goluri pentru echipa sa, Shandong Luneng, in partida castigata cu 4-1 in fata formatiei Chongqing Qiche, in etapa a III-a a campionatului [..]

The Sun: Mutu ramine la Chelsea

Cotidianul "The Sun" sustine, vineri, ca atacantul Adrian Mutu va ramine la gruparea Chelsea si dupa numirea noului antrenor, portughezul Jose Mourinho. "Dupa sosirea lui Mourinho, [..]

Razboiul galacticilor, Franta - Anglia: 2-1

Franta a invins pe ultima suta de metri nationala Angliei, prin Zinedine Zidane, care a marcat cele doua goluri in prelungiri - min. 91 si min. 93. Golul selectionatei Albionului a venit in minutul [..]

Buffon il lauda pe Sorensen

Portarul Gianluigi Buffon, l-a laudat pe portarul reprezentativei Danemarcei, Thomas Sorensen, pentru prestatia din meciul direct, scor 0-0, disputat, luni, in grupa C. "Sorensen a facut un [..]

Jucatorii francezi spun ca au reactionat normal

Francezii au raspuns acuzatiilor mijlocasului Frank Lampard, care a spus ca fotbalistii francezi nu ar fi trebuit sa urle de bucurie in vestiar dupa ce au cistigat nemeritat. Fundasul Bixente [..]

Urs Meier nu mai are prieteni in Romania

Urs Meier a declarat ca nu mai are prieteni in Romania, dupa ce a condus la centru meciul dintre Romania si reprezentativa Danemarcei. "A fost unul dintre cele mai proaste momente din viata mea [..]

Italia a ratat calificarea in sferturi

Echipa nationala a Italiei a ratat, marti, calificarea in sferturile de finala ale CE, desi a invins, la Guimaraes, cu scorul de 2-1 (0-1), reprezentativa Bulgariei. Italia - Bulgaria 2-1 (0-1)Au [..]

Olanda s-a calificat in sferturi

Echipa nationala a Olandei a obtinut calificarea in sferturile de finala ale campionatului European din Portugalia, dupa ce a invins cu 3-0 (2-0), reprezentativa Letoniei. Olanda - Letonia 3-0 [..]

Germania-Rusia 2-2

Echipa nationala de fotbal a Germaniei a incheiat la egalitate, scor 2-2, partida amicala disputata miercuri, la Monchengladbach, cu reprezentativa Rusiei. Dupa ce Aniukov a marcat primul gol al [..]

Mutu a luat-o pe Consuelo

Adrian Mutu nu a mai avut rabdare sa astepte pana in toamna. Potrivit site-ului "Prosport", atacantul roman s-a casatorit civil in cursul zilei de luni cu logodnica sa, Consuelo Matos [..]