Pauza

2565 articole despre pauza

Muncitorii de la Dacia s-au intors la munca

pauza
Societatea Automobile Dacia a reluat astazi productia, dupa o noua pauza de doua saptamani. Potrivit companiei, intreruperea a fost determinata de lipsa comenzilor."Dacia se vede nevoita sa [..]

Pauza la Pasajul Basarab provoaca pierderi de 140 milioane de euro pe an

pauza
"Exista o serie de inadvertente juridice vizavi de utilitatea publica a Pasajului Basarab. Din punct de vedere juridic, pasajul isi pastreaza acest caracter chiar daca instanta Curtii de [..]
Alte informatii despre: basarab , primarie , guvern , pierderi

Atletism: Nicoleta Grasu, argint la aruncarea discului la CE de la Barcelona

pauza
Nicoleta Grasu a adus Romaniei prima medalie de argint la un Campionat European de atletism dupa o pauza de opt ani.Nicoleta Grasu a castigat medalia de argint la proba de aruncarea discului din [..]
Alte informatii despre: disc , nicoleta grasu , atletism

O noua victorie in Liga Campionilor pentru Oltchim

pauza
Echipa de handbal feminin Oltchim Ramnicu Valcea a castigat, duminica, partida din Liga Campionilor cu Hypo Viena, scor 32-27.Dupa acest succes, fetele lui Radu Voina si-au asigurat primul loc in [..]
Alte informatii despre: liga campionilor , victorie , oltchim , derby , partida , meci , cursa , transfer , demisie , infrangere , romania , europa , cupa , campionat , victorie , contract , fotbal , ultima ora , sport , stiri

Tiger Woods reintra pe terenul de golf din aprilie

pauza
Campionul de golf Tiger Woods isi va face reintoarcerea in competitiile sportive la turneul Masters din aprilie, dupa cateva luni de pauza generate de scandalul sexual in care a fost [..]
Alte informatii despre: golf , intoarcere , tiger woods

Anda Adam comunica prin sms

pauza
Cantareata se afla momentan in pauza vocala totala pentru a se reface dupa perioada Sarbatorilor de iarna cand a avut numeroase concerte, relateaza Cancan. In plus, Anda Adam este si racita in [..]

Bergodi a "divortat" oficial de Steaua

pauza
Italianul s-a inteles cu Gigi Becali si si-a retras plangerea facuta la FIFA impotriva gruparii din Ghencea.Liga Profesionista de Fotbal a anuntat astazi incetarea contractului de munca dintre [..]
Alte informatii despre: antrenor , steaua , gigi becali , cristiano bergodi

Besiktas Istanbul a castigat titlul de campioana

pauza
Besiktas Istanbul a castigat, sambata, titlul de campioana in Turcia dupa o pauza de sase ani, in urma victoriei, scor 2-1, pe terenul lui Denizlispor, in ultima etapa a campionatului si a realizat [..]
Alte informatii despre: campionat , istanbul , besiktas

Mutu s-ar putea intoarce la Chelsea

pauza
Dator vandut catre Chelsea Londra, Adrian Mutu ar putea reveni pe Stamford Bridge in pauza competitionala din iarna, englezii urmand sa renunte la pretentiile financiare pe care le au catre [..]
Alte informatii despre: amenda , chelsea , adrian mutu

Stoichita, noul antrenor al Stelei

pauza
Gigi Becali l-a demis pe tehnicianul italian din orgoliu, inlocuindu-l imediat cu „Lippi”, un pion pe care-l poate manevra din loja.Gigi Becali si-a continuat joi seara strategia [..]
Alte informatii despre: steaua , antrenor , stoichita , gigi becali

Anna Lesko a lasat Romania pentru America

pauza
Cantareata Anna Lesko a profitat de faptul ca s-a incheiat sezonul estival de spectacole si a luat o pauza. Imediat dupa ce a terminat filmarile pentru cel mai recent videoclip al ei, vedeta a [..]

Sanatatea lui Chivu, cosmarul lui Piturca

pauza
Selectionerul s-a aratat ingrijorat de situatia medicala a capitanului echipei nationale. Problemele la muschii aductori ar putea sa-i ofere lui Cristi Chivu un loc caldut in tribuna oficiala la [..]
Alte informatii despre: cristi chivu , victor piturca , sanatate , accidentare , revenire

FC Arges, remiza cu o echipa din liga a IV-a

pauza
FC Arges a remizat cu formatia Rio Maior in prima partida amicala desfasurata in cantonamentul din Portugalia. Cele doua echipe au oferit o partida spectaculoasa in care s-au marcat nu mai putin de [..]
Alte informatii despre: rio maior , cantonament portugalia , fc arges

Serbia a invins Romania

pauza
Nationala de handbal masculin a Romaniei a fost invinsa sambata seara, scor 38-40, de reprezentativa similara a Serbiei. La pauza, scorul intalnirii amicale ce a avut loc la Belgrad a fost 21-20 in [..]
Alte informatii despre: romania handbal masculin , serbia handbal masculin

Pavel are sansa sa produca marea surpriza la Australian Open

pauza
Andrei Pavel il va intalni, marti, pe favoritul numarul 4 la castigarea turneului de Mare Slem de la Australian Open, Andy Murray. Pentru tenismenul roman, care in acest moment ocupa locul 1.140 in [..]
Alte informatii despre: andrey pavel , andy murray , australian open

Ilie Iordache, la Dinamo

pauza
Dat luni ca sigur la Rapid, Ilie Iordache este foarte aproape de un transfer la marea rivala a giulestenilor, Dinamo Bucuresti. "In proportie de 99 la suta, el se va intoarce in Stefan cel [..]
Alte informatii despre: ilie iordache , dinamo , marin condescu , pandurii targu jiu

Steaua, pe urmele a mai multor jucatori brazilieni

pauza
Pe langa un atacant, Steaua vrea sa achizitioneze in aceasta pauza de iarna si un fundas stanga. De la plecarea lui Mihaita Nesu, postul de fundas stanga a ramas descoperit. Varsta lui Petre Marin [..]
Alte informatii despre: atacant steaua , fundas stanga steaua , jucatori brazilieni , steaua transferuri

Herea, aproape de un transfer la Timisoara

pauza
Desi se zvonea ca mijlocasul rapidist Ovidiu Herea se va transfera la Steaua in aceata pauza competitionala, FC Timisoara a inaintat o oferta pentru achizitionarea jucatorului alb-visiniilor. [..]
Alte informatii despre: rapid vinde jucatorii , herea la timisoara

Tania Budi s-a bagat intr-o afacere scumpa

pauza
Aflata intr-o perioada de pauza in ceea ce priveste televiziunea, pentru ca "mi se pare ridicol ce se intampla pe TV", dupa cum spune ea, Tania Budi a facut bani, si nu oricum, ci [..]

Cream a fost data afara de la Kanal D

pauza
Claudia, alias Cream, a ajuns printr-o imprejurare norocoasa la carma emisiunii "Telezvon", de la Kanal D, inlocuind-o, de fapt, pe Andreea Antonescu, a carei prestatie a fost indelung [..]

Chelsea, eliminata rusinos din Cupa Ligii

pauza
Echipa patronata de Roman Abramovici a parasit cea de-a treia competitie a Angliei, fiind infranta de divizionara secunda Burnley. Echipa lui Scolari a inceput mai bine partida deschizand scorul, in [..]
Alte informatii despre: cupa ligii , chelsea londra , premier league , eliminare rusinoasa

Munteanu il vrea pe Lazar in Ghencea

pauza
Antrenorul Stelei isi face strategia pentru transferurile din pauza de iarna. "Un mijlocas de valoare din campionatul nostru pe care mi-l doresc foarte mult. Eu nu vreau sa aduc multi [..]
Alte informatii despre: dorinel munteanu , lazar la steaua , liga i , transferuri la steaua

Rednic: Meciul Dinamo-Unirea Urziceni va stabili campioana de toamna

pauza
Intalnirea dintre Dinamo si Unirea Urziceni va stabili campioana de toamna a Ligii I. "Vom avea cu Unirea Urziceni un meci foarte important, foarte greu, in care se va decide campioana de [..]
Alte informatii despre: rednic , dinamo , unirea urziceni , campioana de toamna

FC Porto a trecut de Sporting Lisabona in 9 oameni (VIDEO)

pauza
FC Porto s-a calificat in calificat in optimile Cupei Portugaliei dupa ce a trecut de Sporting Lisabona intr-o partida cu trei eliminari si lovituri de la 11 metri. Sporting Lisabona a deschis [..]
Alte informatii despre: fc porto , cupa , penalty , cartonase rosii , sporting lisabona

Piturca: Radoi si Costea se vor reface pana vineri

pauza
Selectionerul Victor Piturca a declarat ca Radoi si Costea, folositi 90 de minute in meciul cu Georgia, au timp sa se refaca pana vineri. "A fost un joc bun, am vazut jucatori noi si asta [..]
Alte informatii despre: refacere , radoi si costea , piturca