Penalty

438 articole despre penalty

Barca, in semifinalele Cupei Spaniei

penalty
Echipele FC Barcelona si Racing Santander s-au calificat, joi, in semifinalele Cupei Spaniei, in urma rezultatelor obtinute in mansa secunda a sferturilor de finala ale competitiei. Racing [..]

Tineretul, doar egal cu Moldova

penalty
Reprezentativa de tineret a Romaniei a remizat, scor 0-0, luni, intr-o partida amicala importiva reprezentativei similare a Republicii Moldova, disputata la Tiraspol. Partida de la Tiraspol nu a [..]

Beşiktaş a eliminat FC Bruges

penalty
Într-o partidă cu un deznodămant similar celei din Ştefan cel Mare, unde Dinamo a învins Leverkusen, Beşiktaş Istanbul a reuşit să învingă cu scorul de 2-1 formaţia FC [..]

Cupa de consolare pentru Ajax Amsterdam

penalty
Formaţia romanilor Nicolae Mitea şi George Ogăraru a cucerit, duminică, a 17-a Cupă a Olandei, învingand la penalty-uri AZ Alkmaar. După ce ambele echipe au scăpat printre degete titlul [..]

Arbitrii, fluierati de propriul sef

penalty
Presedintele Comisiei Centrale a Arbitrilor, Gheorghe Constantin, a declarat ieri ca, desi a incercat sa le creeze cele mai bune conditii arbitrilor romani, acestia nu i-au raspuns cu aceeasi moneda [..]

Inter il cauta pe Chivu

penalty
Romanului inca nu i s-a gasit un loc stabil in defensiva si echipa a pierdut cu 0-3 la Aston Villa. Atacantul Ciprian Marica a jucat primul sau meci oficial pentru VfB Stuttgart, in Cupa [..]

Spectacol in derby-ul provinciei

penalty
Partida de pe stadionul Gruia a avut un inceput demn de statutul de derby al etapei. Semedo a ridicat publicul in picioare dupa numai doua minute printr-un gol inscris la capatul unui atac rapid al [..]

Dinamo Kiev a luat Supercupa Ucrainei

penalty
Dinamo Kiev a castigat cu 6-4 Supercupa Ucrainei, dupa un meci decis la penalty-uri cu Sahtiorul lui Mircea Lucescu. La finalul celor 90 de minute regulamentare, scorul a fost 2-2. Tehnicianul [..]

Arsenal, campioana Angliei

penalty
Arsenal Londra a cistigat, duminica, campionatul Angliei, dupa ce a terminat la egalitate, scor 2-2, partida disputata, in deplasare, in compania formatiei Tottenham Hotspur. Pentru Arsenal au [..]

Razboiul galacticilor, Franta - Anglia: 2-1

penalty
Franta a invins pe ultima suta de metri nationala Angliei, prin Zinedine Zidane, care a marcat cele doua goluri in prelungiri - min. 91 si min. 93. Golul selectionatei Albionului a venit in minutul [..]

Cristi Chivu, învins la Valencia

penalty
În derby-ul grupei D, Valencia s-a impus pe teren propriu, cu scorul de 2-1, în faţa italienilor de la AS Roma, unde internaţionalul roman Cristi Chivu a fost integralist. O evoluţie [..]

Greşeala lui Tamaş aduce 3 puncte Barcelonei

penalty
FC Barcelona a învins cu 3-1 pe teren propriu formaţia lui Gabriel Tamaş, Celta Vigo, într-un meci contand pentru etapa a 20-a din La Liga. Internaţionalul roman a fost titular pe [..]

Dorinel are, totuşi, ruptură

penalty
De ce i-a fost frică nu a scăpat. Antrenorul Argeşului, Dorinel Munteanu, s-a speriat de arbitrajul lui Marius Martiş de la Constanţa şi a păţit-o. A fost şi vina arbitrului pentru acest [..]

Mircea Lucescu acuza arbitrajul dupa egalul de la Sevilla

penalty
Mircea Lucescu a acuzat vehement maniera de arbitraj de la meciul cu FC Sevilla, scor 2-2, din prima mansa a optimilor Cupei UEFA, afirmand ca centralul ungur Viktor Kassai s-a lasat influentat de [..]

Ion Crăciunescu a demascat un blat!

penalty
Fostul mare arbitru internaţional, Ion Crăciunescu, a demascat duminică seară un blat din fotbalul romanesc. Invitat în cadrul emisiunii "Fanatik show" de la Telesport, [..]

Galatasaray, eliminata din Cupa Turciei. Hagi ar putea fi demis

penalty
Galatasaray Instanbul, echipa antrenata de Gheorghe Hagi, a fost eliminata din sferturile de finala ale Cupei Turciei, dupa ce a remizat, scor 0-0, pe teren propriu cu Gaziantespor. [..]
Alte informatii despre: eliminare , gheorghe hagi , cupa turciei , galatasaray instanbul

Steaua a pierdut doua puncte in ultima secunda!

penalty
Steaua a trait ieri un adevarat cosmar la Iasi, acolo unde nu a reusit sa castige decat un punct, terminand la egalitate, 1-1, o partida care a fost departe de a fi una lejera, de [..]

"Voi inscrie in retur"

penalty
Mijlocasul portughez Cristiano Ronaldo ii asigura pe fanii lui Manchester ca va face uitat penalty-ul ratat in debutul meciului cu FC Barcelona.FC Barcelona si Manchester United au remizat 0-0 in [..]

Arbitri romani pentru Liga Campionilor

penalty
Cine spunea ca nu avem arbitri pentru Liga Campionilor? Implicarea „fluierasilor“ in ierarhia finala a campionatului, cu influente poate decisive pentru stabilirea echipelor noastre din [..]

Adi Mutu ramane la Fiorentina

penalty
Dupa ce a primit mai multe oferte, atacantul nationalei Romaniei, Adrian Mutu a decis sa ramana la actuala echipe de club, Fiorentina. Cu siguranta Mutu isi va prelungi contractul cu gruparea Viola, [..]
Alte informatii despre: mutu fiorentina italia

CFR Cluj-VfL Bochum 3-1, intr-un meci amical disputat in Austria

penalty
Formatia antrenata de Ioan Andone, CFR Cluj, a trecut, marti, de echipa germana VfL Bochum cu scorul de 3-1, intr-un meci amical disputat in cadrul stagiului de pregatire din [..]
Alte informatii despre: campioana , liga 1 , cfr cluj

Poli Timisoara-MFK Kosice 0-1, intr-un meci amical disputat in Austria

penalty
Formatia antrenata de Dusan Uhrin a pierdut marti jocul amical disputat in cadrul cantonamentului din Austria impotriva slovacilor de la MFK Kosice, scor 0-1, informeaza site-ul oficial al lui Poli [..]

Liga I: Steaua a invins pe terenul lui U Cluj dupa 11 ani

penalty
Debut fericit pentru Victor Piturca pe banca Stelei.  "Ros-albastrii" au invins in prima etapa a Ligii I Universitatea Cluj cu scorul de 2-1.Al treilea mandat al lui [..]
Alte informatii despre: universitatea cluj , liga , steaua

Dinamo, cu un picior in play-offul Ligii Europa

penalty
"Cainii" au obtinut a patra victorie in tot atatea meciuri oficiale disputate in sezonul 2010/2011.Dinamo Bucuresti s-a impus cu scorul de 3-1 in meciul cu Hajduk Split, disputat [..]
Alte informatii despre: victorie , liga , dinamo

Spectacol in Stefan cel Mare: Dinamo - Sportul, scor 5-3

penalty
Dinamo a invins, duminica, pe teren propriu, Sportul Studentesc, cu scorul de 5-3, intr-un meci din etapa a doua a Ligii I, si este lider in clasament.Meciul Dinamo - Sportul Studentesc a respectat [..]

Cele mai citite despre penalty

Nunta lui Columbeanu, un kitsch filmat cu 12 camere

Astazi, Irinel Columbeanu si Monica Gabor isi pun pirostriile. Daca vedetele din strainatate transforma un asemenea eveniment intr-o actiune intima, iata ca balcanismul vip-urilor de la noi indeamna

Cornel Dinu da de pamant cu Edi Iordanescu: "Este un copil fortat. Imi aduce aminte de UTC, taticutul fiind si secretar de partid"

Cornel Dinu l-a atacat pe antrenorul de la FCSB, Edward Iordanescu.Dinamovistul a taxat in termeni duri discursul tehnicianului echipei lui Becali dupa egalul, 1-1, cu Sepsi.Cornel Dinu nu l-a uitat nici pe tatal lui Edi, rivalul de la Steaua, Anghel Iordanescu."Edi Iordanescu a inceput cu discursul

Orange aduce clipuri din Premier League pe telefonul mobil

Operatorul de telefonie mobila Orange Romania anunta achizitionarea drepturilor de transmitere a unor videoclipuri cu secvente din meciurile Premier League direct pe telefonul mobil. Clientii Orange