Restaurant cu specific

195624 articole despre restaurant cu specific

Entuziasmul unui comentator... chinez

restaurant cu specific
Italia-Australia, minutul 90+3. Surpriza de proportii nu numai in teren, unde arbitrul Cantalejo ofera un cadou Italiei, ci si la microfonul televiziunii chineze. "Penalty, penalty, penalty! [..]

Gullit îl critică dur pe "trişorul" Henry

Thierry Henry e luat la ţintă pentru simularea din meciul cu Spania! Fostul mare internaţional olandez Ruud Gullit, acum consultant pentru postul britanic de televiziune ITV, a deplans gestul [..]

Romario sustine ca el ar fi al treilea jucator din lume ca valoare, dupa Pele si Maradona

Atacantul brazilian Romario, care nu a renuntat inca la activitatea sportiva desi a implinit recent 38 de ani, a declarat ca este al treilea jucator ca valoare din istoria fotbalului, dupa [..]

Adrian Ilie: Valencia nu este favorita

Atacantul roman Adrian Ilie crede ca fosta sa echipa, FC Valencia, nu este favorita in intalnirea de pe teren propriu cu actuala sa formatie, Besiktas Istanbul, ce va avea loc joi in cadrul primei [..]

"Voi cistiga returul de unul singur"

Portarul formatiei Bayern Munchen, Oliver Kahn, a declarat ca va cistiga "de unul singur" partida cu Real Madrid, din mansa a doua a optimilor Ligii Campionilor. In minutul 83 al partidei [..]

"Lucescu nu are nici o scuza"

Cotidianul "Sabah" noteaza, in editia de luni, ca Mircea Lucescu nu are nici o scuza pentru infringerea inregistrata de echipa sa, Besiktas, in meciul cu Trabzonspor (3-0). "Lucescu [..]

"Caderea zeilor"

"Caderea zeilor" a titrat "Gazzetta dello Sport", dupa ce echipa AC Milan a fost eliminata in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, de Deportivo La Coruna cu 0-4. [..]

Jucatorii greci premiati de UEFA

Componentii reprezentativei Greciei au sarbatorit pe teren, mai multe minute dupa terminarea meciului, cistigarea titlului european, dupa ce au invins, cu scorul de 1-0. Dupa ce si-au salutat [..]

Charisteas in locul lui Rooney

Gruparea engleza Everton vrea sa-l inlocuiasca pe atacantul Wayne Rooney cu grecul Angelos Charisteas, informeaza editia electronica a cotidianului "The Sun". Presedintele clubului [..]

Mourinho: "Mutu este foarte motivat"

Antrenorul echipei Chelsea Londra, Jose Mourinho, a declarat ca internationalul roman Adrian Mutu este extrem de motivat si l-a incadrat in categoria atacantilor de valoare ai gruparii engleze. [..]

Beckham a ramas fara mobil

David Beckham nu va mai putea vorbi cu sotia sa la telefon decit dimineata si seara, intrucit antrenorul i-a restrictionat convorbirile pe mobil, informeaza SkyNews online. Antrenorul Jose Antonio [..]

Lazio, salvata de un om de afaceri

Lazio Roma va juca si in sezonul viitor in Serie A, dupa ce omul de afaceri Claudio Lotito a platit 21 de milioane de euro, asigurand garantiile financiare cerute de Federatia Italiana de Fotbal. [..]

Thuram isi incheie cariera internationala

Fundasul echipei nationale a Frantei, Lilian Thuram, in virsta de 32 de ani, a anuntat, luni, ca isi va incheia cariera internationala. Lilian Thuram este unul dintre componentii celebri ai echipei [..]

Luccin va fi transferat

Mijlocasul francez al formatiei Celta Vigo, Peter Luccin, va semna un contract pe patru sezoane cu gruparea Atletico Madrid, cele doua cluburi ajungind la un acord. "As fi vrut ca toata istoria [..]

Mutu: "N-am vrut sa plec la Juventus"

Adrian Mutu a declarat pentru "The Evening Standard" ca vrea sa-si demonstreze valoarea la Chelsea, fiind decis sa ramana la gruparea din Londra mai ales dupa ce a avut o discutie cu [..]

Doar Hagi il vrea pe Plesan la Galata

Mijlocasul craiovean Mihaita Plesan e dorit la Galatasaray doar de tehnicianul Gheorghe Hagi, conducerea clubului si jucatorii nefiind de acord cu achizitionarea jucatorului, sustine, in numarul sau [..]

Reghecampf a fost arestat

Banuit ca ar fi implicat in scandalul meciurilor trucate de mafia pariurilor, romanul a fost retinut pentru citeva ore de autoritatile germane. Laurentiu Reghecampf, romanul acuzat ca ar fi luat [..]

Hagi, boicotat de hackeri

Sondajul privind desemnarea celui mai bun fotbalist al anilor '90, organizat de site-ul postului de televiziune Eurosport, a fost retras, ieri, din motive tehnice. Un oficial de la sediul central al [..]

Mutu, acasa la fotomodelul Aida Yespica

Agentia Goalcity sustine ca jucatorul roman Adrian Mutu a fost surprins de fotografii revistei Novella 2000 in timp ce se furisa in casa fotomodelului venezuelean Aida Yespica. "Frumoasa [..]

Real Madrid a fixat pretul pentru David Beckham

Clubul Real Madrid a anuntat ca fotbalistul englez David Beckham se gaseste pe lista jucatorilor care pot fi cumparati si i-a fixat pretul la 45 de milioane de euro, informeaza site-ul [..]

Jucator de la Benfica Lisabona, in coma

Capitanul echipei de tineret a clubului Benfica, Bruno Baiao, (19 ani), e in coma in urma unui infarct produs dupa un antrenament, a anuntat directorul spitalului Curry Cabral din Lisabona. [..]

Transferuri de la Real Madrid, criticate

Antrenorul Carlos Queiroz a criticat politica de transferuri a conducerii clubului Real Madrid, spunind ca aceasta s-a dovedit a fi tragica pentru viitorul echipei pe care o conduce. "Politica [..]

Razboiul galacticilor, Franta - Anglia: 2-1

Franta a invins pe ultima suta de metri nationala Angliei, prin Zinedine Zidane, care a marcat cele doua goluri in prelungiri - min. 91 si min. 93. Golul selectionatei Albionului a venit in minutul [..]

Buffon il lauda pe Sorensen

Portarul Gianluigi Buffon, l-a laudat pe portarul reprezentativei Danemarcei, Thomas Sorensen, pentru prestatia din meciul direct, scor 0-0, disputat, luni, in grupa C. "Sorensen a facut un [..]

Grecii conduc in mod neasteptat prima grupa si mai au nevoie de un punct pentru calificare

Spania si Grecia au remizat la Porto (1-1) si au facut un pas mare spre faza urmatoare. Cele doua formatii mai au nevoie doar de cite un punct pentru a-si asigura prezenta in sferturi. Meciul dintre [..]