Zenit

51 articole despre zenit

Real Madrid a inceput ofensiva pentru Arsavin si Crespo

zenit
Campioana Spaniei, Real Madrid, intentioneaza sa se intareasca serios in pauza competitionala din iarna.Doi dintre fotbalistii doriti pe Bernabeu sunt Hernan Crespo si Andrei Arsavin. Atacantul [..]
Alte informatii despre: arsavin la real , transfer , hernan crespo

Cupa UEFA: Programul meciurilor de astazi

zenit
Astazi este programata a doua etapa din Grupele Cupei UEFA. Capul de afis al zilei il reprezinta meciul Bayern Munchen - Bolton, din Grupa F. Iata programul complect: Grupa A: 17:30 Larissa [..]

Contra, egalul lui Rivaldo

zenit
Cu romanul titular, Getafe a incheiat la egalitate pe terenul lui Panathinaikos, in 16-imile Cupei UEFA. Werder Bremen, Olympique Marseille si Everton sint aproape sigur calificate in optimile de [..]

Mutu razbuna "ciinii"

zenit
Fiorentina joaca astazi in Cupa UEFA contra lui Elfsborg, gruparea care a eliminat-o pe Dinamo din competitie. Atacantul Adrian Mutu are sansa sa-si razbune fostul club Dinamo in partida pe care [..]

Mutu si Contra au marcat in Cupa UEFA

zenit
Aseara a avut loc prima mansa a sferturilor Cupei UEFA. Formatia italiana Fiorentina, echipa lui Adi Mutu, a terminat la egalitate, scor 1-1, pe teren propriu, cu formatia olandeza PSV Eindhoven. [..]

Grupa de foc pentru Steaua

zenit
Sortii au decis pentru Steaua poate una din cele mai grele grupe ale Cupei UEFA.Steaua va juca cu Standard Liege, Besiktas, Bilbao si Parma. Primul meci va fi cu Standard Liege (21 oct.), al doilea [..]

Putin dupa Putin

zenit
Multa vreme lumea a banuit ca, nedorind sa paraseasca postul de presedinte al Rusiei, Vladimir Putin va prefera sa schimbe Constitutia, astfel incat sa poata candida pentru al treilea mandat [..]

Cupa UEFA: Rezultatele meciurilor de ieri

zenit
Zece meciuri au fost programate ieri, in prima mansa a 16-imilor de finala din Cupa UEFA. Echipa unde evolueaza Contra, Getafe, a terminat la egalitate, scor 1-1, partida din deplasare, contra [..]

Cupa UEFA: Rezultatele partidelor de joi

zenit
Joi seara s-a disputat prima mansa din optimile Cupei UEFA. Fiorentina, echipa lui Adi Mutu, dar la care internationalul roman nu a evoluat fiind accidentat, a invins, acasa, pe Everton, scor 2-0, [..]

Contra ataca sferturile

zenit
Finalist al Cupei UEFA cu Deportivo Alaves, acum sapte ani, internationalul roman e pe cale sa joace sferturile cu Getafe. Pauza dintre optimile si sferturile de finala ale Champions League este [..]

Contra il asteapta pe Mutu in finala UEFA

zenit
Fiorentina si Getafe continua lupta pentru al doilea trofeu fotbalistic al Europei. Cosmin Contra a cistigat duelul cu mai tinarul sau conational, Sepsi Laszlo, in timp ce colegii lui Mutu au [..]

Razboi anglo-italian in Liga Campionilor

zenit
Liverpool – Inter si Arsenal – AC Milan, cele mai tari dueluri din optimi. Singurii romani ramasi in Liga Campionilor, Cristi Chivu si Adrian Pit, nu au avut prea multa sansa la tragerea [..]

Romanii se bat pe Cupa UEFA

zenit
Cupa UEFA programeaza in aceasta seara meciurile din faza optimilor, pe care mai multi fotbalisti romani spera sa le depaseasca. Echipa atacantului roman Adrian Mutu, AC Fiorentina, infrunta [..]

Misiune speciala pentru Mutu

zenit
Fiorentina este in aceeasi grupa cu vikingii ce au eliminat pe Dinamo, palida consolare pentru „ciinii“ din Stefan cel Mare. Era imposibil ca Dinamo sa fi picat in aceeasi grupa UEFA [..]

Stelistii s-au reunit fara Dumitru

zenit
Ros-albastrii au sunat, ieri, adunarea in noul an la stadionul din Bulevardul Ghencea. Cel mai nerabdator jucator sa-si cunoasca noul loc de munca a fost ex-constanteanul Vasilica Cristocea, care [..]

Chinezii il tin in lesa pe Alexa

zenit
Gigi Netoiu nu a reusit transferul romanului la Dinamo, un cuvint de spus avind si oferta Stelei. Tot ieri, ciinii l-au pierdut si pe nepotul lui Ioan Becali, Hristu Chiacu.Eforturile [..]

Expozitie Roman Tolici la Muzeul Brukenthal Sibiu

zenit
Muzeul National Brukenthal si H'Art Gallery anunta vernisajul expozitiei Park a artistului Roman Tolici, vineri, 8 februrie 2008, ora 16.30, la Galeria de Arta Contemporana a Muzeului Brukenthal. [..]

Rusia - Suedia 2-0: Scandinavii, prea batrani pentru manjii lui Hiddink

zenit
La Innsbruck s-a desfasurat partida care urma sa stabileasca ultima echipa calificata in sferturile de finala, viitoarea adversara a Olandei. Rusia si Suedia erau pretendentele la locul ramas liber. [..]

Revenim de unde am plecat

zenit
Esecurile din Cupa UEFA au trimi s Romania pe locul 24 in clasamentul coeficientilor pe stagiunea aceasta Liga 1 se indreapta cu pasi mari spre vremurile cand alinia doar trei echipe in [..]

Mutu si Contra au inscris din nou in Cupa UEFA

zenit
Internationalii romani Adrian Mutu si Cosmin Contra au marcat din nou pentru echipele de club, in partidele retur din sferturile Cupei UEFA, PSV-Fiorentina si Getafe-Bayern Munchen.Mutu a facut din [..]

Rusii masoara valoarea Romaniei

zenit
Tricolorii joaca miercuri cu Rusia (ora 20.30, Antena 1) intr-un meci despre care Mircea Lucescu spune ca va arata potentialul nationalei noastre inaintea Euro. Inaintea marilor confruntari din [..]

Ciinele de sub Grant

zenit
Atacurile lui Ioan Becali la adresa lui Florentin Petre au generat ruptura lui Dinamo de cel mai longeviv jucator al sau. Astazi, micutul jucator va deveni liber de contract si se pare ca s-a [..]

Visul unei nopti de vara

zenit
Ceremoniile regale ale ultimelor zile fac parca parte din alt film. Filmul este România nervoasa si triviala dintre doua alegeri, cu electori indiferenti si eligibili transferati [..]

Pompele de apa murdara cu tocator de la Shop Einstal - echilibru intre calitate si eficienta

zenit
Cu posibilitatea de a fi folosite in instalatii fixe, respectiv temporare - in vidanjarea de fose septice, in transferul de ape uzate, golirea sau implerea piscinelor, in sisteme mici de irigatii sau instalatii de tratare a apei diverse, pompele de apa murdara cu tocator reprezinta o necesitate indispensabila astazi. [..]
Alte informatii despre: shop einstal , pompe

Start in initiativa cetateneasca europeana „Unul dintre noi”

zenit
Autoritatile europene au certificat caracterul legal si conform cu directivele comunitare al Initiativei cetatenesti „Unul dintre noi” („One of Us”). Initiativa isi propune sa adune, pana in luna mai 2013, un milion de semnaturi prin care sa ceara Comisiei Europene si Parlamentului European „protectia juridica a demnitatii, a dreptului la viata si a integritatii fiecarei fiinte umane din momentul conceptiei, in domeniile de competenta ale Uniunii Europene”. [..]
Alte informatii despre: asociatia pro vita , asociatie , pro vita , cetatenie europeana

Cele mai citite despre zenit

Vezi cine va televiza meciurile echipelor romanesti din cupele europene

Iata care sunt televiziunile care vor transmite in direct meciurile pe care echipele romanesti le vor juca in aceasta saptamana in cupele europene:Liga CampionilorZenit St. Petersburg (Rusia) -

Suporterii rusi s-au batut cu scaune la derby-ul Zenit - Lokomotiv 1-1

Razvan Cocis a vazut ce inseamna "furia rosie" in meciul dintre Zenit St. Petersburg si Lokomotiv Moscova, disputat miercuri si incheiat cu scorul de 1-1, unde suporterii rusi s-au