Cartonase galbene

4167 articole despre cartonase galbene

Scapam de Cassano la EURO 2008?

cartonase galbene
Sansele ca Antonio Cassano sa mearga la Campionatul European din 2008 aproape ca au disparut, conform presei italiene, dupa cel mai recent act de nebunie al atacantului Sampdoriei, la meciul cu [..]

Liga Campionilor: Chelsea - Arsenal scor 1-1

Echipa Chelsea Londra, cu Adrian Mutu titular, a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, miercuri, cu Arsenal, in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor. Pentru Chelsea [..]

Rusia, Bulgaria si Suedia, amendate

UEFA a amendat, marti, cu 9.200 de euro Federatia Rusa de Fotbal, pentru comportamentul jucatorilor reprezentativei ruse in meciul cu Grecia, scor 2-1, din grupa A, de la Euro-2004. UEFA a [..]

Fenerbahce, campioana Turciei

Echipa Fenerbahce Istanbul a cistigat al 15-lea titlu de campioana a Turciei, dupa ce a invins, duminica, in deplasare, cu scorul de 4-0, formatia Denizlispor, in etapa a XXXIII-a. Pentru Fenerbahce [..]

Suedia si Danemarca s-au calificat

Echipele Suediei si Danemarcei au obtinut calificarea in sferturile de finala ale Campionatului European, dupa ce au terminat la egalitate, scor 2-2 (1-0). Danemarca - Suedia 2-2 (1-0)Au marcat: [..]

Italia a ratat calificarea in sferturi

Echipa nationala a Italiei a ratat, marti, calificarea in sferturile de finala ale CE, desi a invins, la Guimaraes, cu scorul de 2-1 (0-1), reprezentativa Bulgariei. Italia - Bulgaria 2-1 (0-1)Au [..]

Portugalia s-a calificat in semifinale

Portugalia s-a calificat in semifinalele Campionatului European, invingind, joi, in sferturi, nationala Angliei, cu scorul de 8-7, dupa executarea loviturilor de departajare. Portugalia - Anglia 8-7 [..]

Remiza alba la Dublin

Steaua si Shelbourne au terminat nedecis intilnirea disputata ieri-seara, pe stadionul Tolka Park din Dublin, contind pentru turul doi preliminar al Ligii Campionilor. Dupa o prima repriza stearsa, [..]

EURO 2008: Polonia-Croatia 0-1, in Grupa B

Echipa nationala a Croatiei, deja calificata in sferturile de finala ale Campionatului European, a obtinut a treia victorie in Grupa B, dupa ce luni seara a invins cu scorul de 1-0 reprezentativa [..]

Iordanescu, salvat de Noor

Al Ittihad, formatia antrenata de General, s-a calificat in semifinalele Campionatului Mondial al Cluburilor, invingind cu 1-0 pe Al Ahly.Lipsit de cei trei fotbalisti brazilieni transferati de [..]

Arbitrul a centrat, a dat cu capul si a luat gol

In cele peste 90 de minute ale intalnirii dintre Farul si CFR Cluj, singurul personaj care a iesit in evidenta, umbrind evolutia jucatorilor, a fost "centralul" Alexandru Tudor. Dupa o [..]

Liga Campionilor din Milano

Cele doua echipe ale orasului joaca astazi in sferturile Ligii Campionilor. Lyon - Milan (21.45, Pro TV) si Inter - Villarreal sint ultimele partide din aceasta faza a competitiei.Partidele de [..]

Turcia s-a calificat in semifinale

Echipa nationala a Turciei a invins in sferturi Croatia, vineri, scor 4-2, dupa executarea loviturilor de departajare, si va intalni Germania in semifinalele Campionatului European.CROATIA - TURCIA [..]

La mana lui nenea Iancu

Dupa victoria de la Galati, Steaua joaca diseara in Ghencea un alt meci decisiv contra lui Poli Timisoara. Bossul banatenilor promite insa sa-i incurce pe ros-albastri in lupta pentru titlul de [..]

Abramovici, acuzat de "imoralitate"!

Presedintele UEFA, Lennart Johansson, a declarat ca tehnicianul echipei Chelsea, Jose Mourinho, ar trebui sa respecte fotbalul si sa nu se comporte ca un copil, informeaza publicatia Sunday Mirror. [..]

"Cartonase galbene" pentru Romania si Bulgaria

Comisia Europeana va acorda "cartonase galbene" Romaniei si Bulgariei pentru intarzierea implementarii reformelor necesare aderarii la UE, a declarat, ieri, comisarul european pentru [..]

Sapunaru: „Am ajuns propriul meu idol”

Fotbalistul roman al momentului in perioada de transferuri nu este nici Mutu, nici Chivu, nici Dica si nici Goian. Cristi Sapunaru a devenit cel mai scump jucator vandut de Liga lui Mitica vreodata, [..]

Seara care ne poate duce la Euro 2008

Romania se poate califica matematic la Euro 2008 daca invinge in aceasta seara in partida cu Luxemburg iar bulgarii se impiedica la Tirana, cu Albania. Dupa ce au castigat in fata Olandei cu 1 [..]

Steaua - BATE Borisov 2-2

Steaua a remizat aseara in Belarus, 2-2, la capatul unei noi prestatii destul de slabe, dar are prima sansa sa mearga in grupele Ligii Campionilor. In ciuda avertismentelor repetate ale [..]

Austria-Polonia 1-1, in Grupa B

Echipele nationale ale Austriei si Poloniei au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un meci disputat joi in Grupa B, in care gazdele au egalat dintr-un penalty in prelungirile partidei.Echipele de [..]

UE ne pregateste cartonase galbene

Romania va primi, pina la sfirsitul acestei luni, scrisori de avertizare din partea Comisiei Europene, cu privire la domeniile in care reforma in vederea integrarii trebuie accelerata. Comisarul [..]

"Ma simt precum Mourinho. Cistig si intreg stadionul ma injura"

Dinamo a obtinut, in extremis, cele trei puncte la Constanta, invingind Farul printr-un gol controversat, marcat in minutul 90, de catre fostul copil minune al "marinarilor", Ianis Zicu. [..]

Croatia s-a calificat in sferturi, dupa 2-1 cu Germania

Echipa nationala a Croatiei a castigat, joi, in fata Germaniei, scor 2-1, si este calificata in sferturile de finala ale Campionatului European, indiferent de rezultatele din ultimele jocuri ale [..]

MM Stoica, patriot local

Steaua a inceput saptamina UEFA cu prezentarea celor doua achizitii, portarul Andrey Nazario si mijlocasul Marius Croitoru, managerul Mihai Stoica anuntind in plus ca si Cornel Cernea si-a prelungit [..]

Amicul lui Borcea i-a „ars“ pe vasluieni

Arbitrul rus Igor Egorov a intrebat la sedinta tehnica de oficialul dinamovist, dar nu a ezitat sa-i avantajeze pe azeri in partida cu moldoveniiFC Vaslui a pierdut sambata, scor 1-2, in prima mansa [..]
Alte informatii despre: vaslui , dinamo , fotbal