Andy murray

752 articole despre andy murray

Grupele Turneului Campionilor

andy murray
Ziare.com va prezinta grupele Turneului Campionilor de la Shanghai, competie ce reuneste cei mai buni tenismeni din lume. Grupa rosie: Roger Federer (Elvetia), Andy Murray (Marea Britanie), Andy [..]
Alte informatii despre: turneul campionilor , tenis , shanghai

Serena ameninta: "Daca nu mananc dulciuri doua luni, bat un barbat"

andy murray
Lidera WTA i-a raspuns scotianului Andy Murray care nu intelege de ce fetele primesc la fel de multi bani in conditiile in care numarul 1 feminin nu este in stare sa bata un jucator din top [..]
Alte informatii despre: amenintare , tenis , meci , serena

Murray l-a invins pe Roddick in finala de la Doha

andy murray
Numarul patru in clasamentul ATP, Andy Murray, a castigat primul turneu de tenis al anului, disputat la Doha. Tenismenul scotian a dispus in doua seturi de Andy Roddick, 6-4, 6-2, in finala de la [..]
Alte informatii despre: andy murray , invingator la doha , atp

Surpriza la Australian Open: Murray a fost eliminat

andy murray
Tenismenul scotian Andy Murray a fost eliminat, luni dimineata, din optimile de finala ale turneului de la Mare Slem de la Melbourne, Australian Open. Al patrulea favorit la castigarea trofeului a [..]
Alte informatii despre: fernando verdasco , australian open , andy murray

Stepanek a jucat cu racheta de la Djokovic si sosete de la Murray

andy murray
Radek Stepanek a jucat impotriva lui Federer cu o racheta primita de la Djokovic si o pereche de sosete primite de la Murray. Toate acestea din cauza ca se afla in vacanta in Thailanda in momentul [..]
Alte informatii despre: stepanek , federer , turneul campionilor

Tenis: Nadal a fost eliminat de Murray in semifinale la US Open

andy murray
Numarul 1 mondial, spaniolul Rafael Nadal, a fost eliminat de Andy Murray, duminica, in semifinalele ultimului turneu de Mare slem al anului, US Open, iar scotianul il va intalni in ultimul act pe [..]
Alte informatii despre: infrangere , us open , nadal , tenis

Federer castiga si e la un pas de semifinale

andy murray
Liderul clasamentului ATP, elvetianul Roger Federer, este foarte aproape de calificarea in semifinalele Turneului Campionilor de la Londra dupa ce l-a invins in trei seturi pe favoritul publicului [..]
Alte informatii despre: semifinale , scor , andy murray , federer

Rafael Nadal s-a calificat in semifinalele US Open

andy murray
Tenismenul spaniol Rafael Nadal, numarul 1 in ierarhia ATP, s-a calificat, joi, in semifinalele US Open, ultimul turneu de Grand Slam al anului, dupa ce l-a invins pe americanul Mardy Fish, [..]
Alte informatii despre: tenis , us open , nadal

Pavel are sansa sa produca marea surpriza la Australian Open

andy murray
Andrei Pavel il va intalni, marti, pe favoritul numarul 4 la castigarea turneului de Mare Slem de la Australian Open, Andy Murray. Pentru tenismenul roman, care in acest moment ocupa locul 1.140 in [..]
Alte informatii despre: andrey pavel , andy murray , australian open

Roger Federer a castigat pentru a cincea oara consecutiv turneul US Open

andy murray
Tenismenul elvetian Roger Federer a câstigat pentru a cincea oara consecutiv turneul US Open si a obtinut totodata al 13-lea sau Grand Slam, dupa ce s-a impus luni în finala de [..]
Alte informatii despre: invingator , tenis , us open , federer

Ghinion pentru Pavel: Il va intalni pe Murray in primul tur la Australian Open

andy murray
Andrei Pavel a avut ghinion la tragerea la sorti pentru stailirea mansei inaugurale a primului turneu de Grand Slam al anului, Australian Open. Revenit in circuit dupa o lunga pauza, [..]
Alte informatii despre: australian open , andrei pavel , andy murray , sorana carstea , edina gallovits , monica niculescu , victor_hanescu

Andrei Pavel a abandonat la Australian Open

andy murray
Andrei Pavel, cel mai valoros tenismen roman din ultimii ani, a fost nevoit sa abandoneze partida din turul I al Australian Open, contra britanicului Andy Murray. Romanul s-a retras in setul 2, [..]
Alte informatii despre: pavel a abandonat , australian open , pavel - murray

Marat Safin si Rafael Nadal s-au calificat in sferturile de la Wimbeldon

andy murray
Rusul Marat Safin l-a invins pe Stanislas Wawrinka, scor 6-4, 6-3, 5-7, 6-1. Desi a pierdut un set, jucatorul rus a jucat impecabil si il va intalni in sferturi pe Feliciano Lopez. De cealalta parte [..]

Federer a castigat Australian Open

andy murray
Roger Federer l-a invins pe britanicul Andy Murray in finala Australian Open 2010 si a castigat cel de-al saisprezecelea titlu de Grand Slam din cariera, dupa ce anul trecut devenise recordman [..]
Alte informatii despre: victorie , australian open , federer

Nadal, la primul succes in 2010

andy murray
Spaniolul a castigat ieri turneul demonstrativ de la Abu Dhabi, dupa ce l-a invins in finala pe suedezul Robin Soderling, scor 7-6(3), 7-5. Spaniolul Rafael Nadal a inceput cu dreptul anul 2010, [..]
Alte informatii despre: turneu , rafael nadal , tenis

Victor Hanescu ocupa locul 34 in ierarhia ATP, cea mai buna clasare din cariera sa

andy murray
Tenismenul roman Victor Hanescu a urcat o pozitie in clasamentul ATP, pana pe locul 34, aceasta fiind cea mai buna clasare din cariera sa, conform ierarhiei publicate luni de site-ul oficial al [..]
Alte informatii despre: atp , tenis , clasament , rafael nadar , victor_hanescu

Andrei Pavel si-a anuntat retragerea

andy murray
Andrei Pavel si-a anuntat marti dimineata, dupa meciul cu Andy Murray, retragerea din activitate. Desi initial vroia sa se retraga dupa turneul de la Bucuresti, Pavel a decis sa puna punct carierei [..]
Alte informatii despre: andrei pavel , retragere din tenis

Andy Murray a fost eliminat de la Barcelona

andy murray
Jucatorul de tenis britanic Andy Murray, favoritul numarul 7 al turneului de la Barcelona, a fost eliminat in turul doi de croatul Mario Ancic, scor 6-4, 6-4. Ancic a ajuns pe tabloul principal [..]

Rafael Nadal a ratat calificarea in semifinalele Australian Open

andy murray
Tenismanul spaniol Rafael Nadal a fost eliminat din sferturile de finala ale Australian Open. Nadal, principalul favorit al turneului si totodata castigatorul din 2009 al competitiei, a pierdut in fata lui David Ferrer, scor 6-4, 6-2, 6-3, intr-un meci care a durat doua ore si 32 de minute. [..]
Alte informatii despre: australian open , sferturi de finala , eliminare , rafael nadal

Trei favoriţi elimianţi la Cincinnati

andy murray
Roger Federer a fost eliminat în turul 2 al Masters-ului de la Cincinnati de scoţianul Andy Murray. După ce Rafael Nadal l-a învins pe elveţian, scoţianul este al doilea care [..]

A pierdut si Federer

andy murray
Lider autoritar in ierarhia mondiala a tenisului si cistigator al ultimelor trei editii la Indian Wells, Roger Federer a suferit in editia 2007 a acestui turneu prima infringere pe anul in curs [..]

Andy Garcia, one man show in filmul american

andy murray
Producător, scenarist, muzician, tată a patru copii şi, mai nou, regizor, Andy Garcia a fost vedeta din acest an a Festivalului Internaţional de Film de la Karlovy Vary. Nu a venit singur la [..]

Ljubicic, zdorbit de James Blake în finala de la Bangkok

andy murray
James Blake, cap de serie numărul trei, l-a învins pe favoritul Ivan Ljubicic, cu 6-3, 6-1, în finala Open-ului Thailandei de la Bangkok. Blake a reuşit să-l conducă pe Ljubicic [..]

Nadal a fost batut

andy murray
Romanul Petru Alexandru Luncanu nu si-a respectat statutul de al 4-lea favorit al tabloului juniorilor si a fost eliminat inca din optimi de catre australianul John-Patrick Smith (6-7, 4-6). La [..]

Planeta Federer

andy murray
Roger Federer a jucat din ce in ce mai bine in Turneul Campionilor de la Shanghai, astfel ca finala cu James Blake l-a gasit in virful de forma. Pe de alta parte, americanul a parut ca se multumeste [..]