Hernan crespo

56 articole despre hernan crespo

Crespo trebuie sa ia o decizie

hernan crespo
Antrenorul echipei Chelsea, Jose Mourinho, i-a dat termen 11 zile jucatorului argentinian Hernan Crespo pentru a se decide daca ramine sau nu la echipa engleza. Nemultumit de faptul ca atacantul [..]

Hernan Crespo a semnat contractul cu Chelsea Londra

Atacantul argentinian Hernan Crespo, jucatorul echipei italiene de fotbal Inter Milano, a semnat oficial contractul cu gruparea engleza Chelsea Londra, fiind prezentat publicului in pauza meciului [..]

Real Madrid a inceput ofensiva pentru Arsavin si Crespo

Campioana Spaniei, Real Madrid, intentioneaza sa se intareasca serios in pauza competitionala din iarna.Doi dintre fotbalistii doriti pe Bernabeu sunt Hernan Crespo si Andrei Arsavin. Atacantul [..]
Alte informatii despre: arsavin la real , transfer , hernan crespo

Oferta-record pentru Sevcenko

Patronul rus al echipei Chelsea Londra, Roman Abramovici, a oferit 121 de milioane de euro pentru atacantul ucrainean de la AC Milan, Andrei Sevcenko. In urma cu doua saptamini, presa engleza anunta [..]

Walter Samuel dorit de Chelsea

Responsabilii clubului Chelsea au facut o propunere "care nu poate fi refuzata", gruparii AS Roma, pentru achizitionarea fundasului Walter Samuel, a anuntat, impresarul jucatorului. [..]

Mutu, in topul celor mai bune transferuri ale sezonului din Serie A

Atacantul echipei AC Fiorentina, Adrian Mutu, ocupa locul trei in topul celor mai bune transferuri ale sezonului din Serie A, conform notelor primite in primele cinci etape ale campionatului [..]

Chivu, convocat pentru meciul cu Sampdoria

Cristi Chivu a fost convocat, sambata, pentru meciul pe care formatia sa, Inter Milano, il va sustine cu Sampdoria, in etapa a 20-a din Serie A. Din lotul convocat de tehnicianul Jose Mourinho [..]
Alte informatii despre: cristi chivu , inter

Punct final pentru Inter Milano

Internazionale Milano a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat pe teren propriu in compania formatiei Udinese, punand astfel capat unei serii senzationale de 17 victorii consecutive. [..]

Chelsea vrea sa il vinda pe Mutu

Conducerea clubului Chelsea este dispusa sa il vinda pe internationalul roman Adrian Mutu, de care este interesata formatia italiana Juventus Torino. Clubul Juventus vrea sa il readuca pe Mutu in [..]

Trofeul lui Didier Drogba

Chelsea a inceput bine acest nou sezon, reusind sa-si adjudece pentru a treia oara in istorie Supercupa Angliei, Comunity Shield. Cele doua goluri inscrise de ivorianul Didier Drogba au fost de [..]

Argentina – SUA 4-1. Lectie de fotbal

La Copa America, desfăsurată in aceste zile in Venezuela, a sosit timpul lectiilor. In cele două meciuri din grupa C s-au inscris nu mai putin de zece goluri. Selectionata SUA a fost victimă [..]

"The Sun" l-a notat pe Mutu cu 6

Cotidianul "The Sun" i-a dat nota 6 lui Adrian Mutu, pentru prestatia sa in meciul Chelsea - VfB Stuttgart, scor 0-0. Chelsea s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor. [..]

Liga Campionilor: Chelsea - Arsenal scor 1-1

Echipa Chelsea Londra, cu Adrian Mutu titular, a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, miercuri, cu Arsenal, in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor. Pentru Chelsea [..]

Marile transferuri ale verii

Principalele transferuri realizate de marile cluburi europene in vederea Ligii Campionilor 2006/2007. - Barcelona: Lilian Thuram si Gianluca Zambrotta (ambii Juventus), Eidur Gudjohnsen (de la [..]

Fiorentina, fără Mutu, doar egal la Atalanta

Cu Adrian Mutu suspendat şi Luca Toni pe banca de rezerve, Fiorentina a ratat victoria din deplasarea de la Atalanta, deşi a condus cu 2-0 încă din minutul 30 al partidei. Golurile marcate [..]

Saviola a “tăiat” Cocoşul Galic!

Franţa a fost învinsă de dubla campioană mondială, Argentina, chiar pe Stade de France, într-o partidă amicală disputată miercuri seară. Javier Saviola a înscris unicul gol [..]

Mutu nu mai e dorit la Chelsea

"The Sun" noteaza, marti, intr-un articol intitulat "Sa-i dam un sut lui Mutu", ca Chelsea este pregatita sa renunte la atacantul roman Adrian Mutu, care nu mai e agreat de [..]

Concert Hernan Cattaneo la Brasov

Cunoscutul DJ argentinian Hernan Cattaneo va concerta pe 10 aprilie in club The Moose din Brasov. [..]

Ronaldinho, vandut la pret de avion?

Dupa evolutia stearsa a starului brazilian, FC Barcelona si-a aratat intentia de a scadea din pretul initial de 100 milioane de euro cerut pe Ronaldinho. Criza in care se afla vedeta echipei [..]

Gallas: “Mourinho m-a ameninţat că voi juca numai la rezerve”

La doar trei zile după ce s-a transferat de la Chelsea la Arsenal, francezul William Gallas a şi început să-şi critice fostul antrenor, Jose Mourinho. “Sunt fericit că am ajuns la [..]

Chivu si Roma au cucerit Cupa Italiei!

AS Roma a castigat pentru prima oara din 1991 Cupa Italiei, in ciuda unei infrangeri cu 2-1 in fata Interului, pe San Siro. „Ros-galbenii” au obtinut a opta Cupa a Italiei la finalul [..]

Prime de 580.000 de lire la Chelsea

Valoarea totala a primelor ar putea ajunge, in cazul victoriei la suma de 12,76 milioane de lire sterline, pe care insa Roman Abramovici este dispus sa o plateasca. "Neinduratorul Rom este gata [..]

Mutu este un bun exemplu

Antrenorul echipei Chelsea Londra, Jose Mourinho, a declarat ca Adrian Mutu este un bun exemplu de jucator care vrea sa ramina si sa lupte pentru echipa. "Dorinta jucatorului este foarte [..]

Drogba: "Ratiunea a decis"

Atacantul ivorian Didier Drogba a declarat, luni, ca, daca si-ar fi ascultat inima, ar fi ramas la Olympique Marseille, dar a adaugat ca oferta de la Chelsea nu putea fi refuzata. "Nu vreau sa [..]

Germania-Argentina, primul sfert de finală al Campionatului Mondial

Germania şi Argentina sunt primele formaţii calificate în faza sferturilor de finală ale Campionatului Mondial. De altfel Germania – Argentina este şi primul sfert de finală al [..]