Iker casillas

36 articole despre iker casillas

EURO 2008: Spania s-a calificat in finala, unde va intalni Germania

iker casillas
Echipa nationala a Spaniei s-a calificat in finala Campionatului European, dupa ce joi seara a castigat cu 3-0 semifinala disputata contra Rusiei, la Viena. RUSIA - SPANIA 0-3 (Xavi 50, [..]

Suedia-Spania 1-2, in Grupa D

Spania a trecut sambata de Suedia, in cel de-al doilea meci al Grupei D a Campionatului European, scor 2-1, iar spaniolii sunt aproape calificati in sferturile de finala ale Campionatului [..]

David Beckham vrea sa fie cel mai bun jucator din lume

Internationalul englez al echipei spaniole de fotbal Real Madrid, David Beckham, a declarat luni ca obiectivul sau, in plan personal, este sa fie considerat cel mai bun jucator din lume, informeaza [..]

Spania -Italia, meci nul, decis la penalty-uri

Euro 2008 paseste incet, dar sigur spre final. Duminica seara a fost randul granzilor sa intre in lupta, in cel mai asteptat sfert de finala al acestui turneu. Spania si Italia si-au disputat [..]

Spania este noua campioana europeana

Spania a reusit sa invinga, duminica, in finala EURO 2008, Germania, cu scorul de 1-0 si a castigat al doilea titlu european dupa o pauza de 44 de ani.GERMANIA - SPANIA 0-1 (Torres 33)Germania: [..]

Real Madrid, din nou în genunchi

Real Madrid a ajuns la a treia înfrangere în acest sezon de Primera Division, după ce a pierdut meciul de sambătă cu FC Sevilla, scor 1-2. A fost prima partidă importantă în [..]

Top 10 cele mai sexy iubite ale fotbalistilor de la Mondial

Fotbalistii au mare succes la femei. Si nu la orice fel de femei, ci la cele mai frumoase dintre ele. Iata-le pe cele mai sexy dintre iubitele si nevestele fotbalistilor de la Campionatul Mondial din Brazilia: [..]
Alte informatii despre: showbiz , vedete extern , fotbal brazilia , sotii fotbalisti , campionat mondial brazilia , cmapionat 2014

Real s-a "scos" cu Dinamo Kiev

Bogdan Lobont si Nicolae Mitea au fost titulari pentru Ajax, care a castigat prima sa partida in faza grupelor Ligii Campionilor din acest an, 3-0 pe "ArenA" cu Maccabi Tel Aviv. Mitea a [..]

Spania-Franta: 1-3: Retragerea se amana!

"Nu am murit! Les Super Bleus continua cursa, Zidane este in centrul grupului!" L'Equipe Zidane a inchis tabela in minutele de prelungire, un final perfect pentru o partitura in care [..]

„Galacticele”, în vizită la Bucureşti

Galacticii vor avea cu ei o armată de femei, prietene sau soţii. Plătiţi regeşte în Spania, fotbaliştii Realului atrag femeile frumoase ca un magnet. Armata spaniolă de femei din jurul [..]

Un homosexual pe echipa

„Nici un fotbalist german nu si-a recunoscut public homosexualitatea, desi in Bundesliga joaca cel putin trei echipe de homosexuali“, afirma numarul din 22 noiembrie al revistei sportive [..]

Cele mai citite despre iker casillas

Steaua - Real Madrid 1-4. Visul s-a terminat

Steaua a îndrăznit să creadă că poate răsturna soarta unui meci care ajunsese la scor de forfait, dar zeii i-a pedepsit cutezanţa. Era minutul 75 al meciului, la scorul de 3-1 pentru