Lazio a castigat

213258 articole despre lazio a castigat

Amical: Lazio-Panathinaikos 2-1

lazio a castigat
Adversara lui Dinamo din turul III preliminar al Ligii Campionilor, Lazio Roma, a dispus cu 2-1 de Panathinaikos într-un meci disputat în aceasta seara, ocazie cu care lazialii si-au [..]

Lazio, interesata si de Ogararu

Lazio este interesata de achizitionarea fundasului dreapta roman, George Ogararu, pentru a-si intari defensiva. Conform presei italiene, fundasul lui Ajax este vazut ca inlocuitorul perfect [..]

Monica Columbeanu, premiata de italieni

Monica Columbeanu face cuceriri peste cuceriri pe meleagurile italiene. Europarlamentarul Alfredo Pallone i-a propus vedetei sa petreaca o vacanta de vis in Lazio, pentru a promova obiectivele [..]
Alte informatii despre: premiu , italia , monica columbeanu

Rednic nu e impresionat de Lazio

Mircea Rednic a revenit de la Roma, unde a spionat-o pe Lazio in meciul de prezentare a lotului pentru sezonul viitor cu grecii de la Panathinaikos, scor 2-1. Antrenorul dinamovistilor nu a fost [..]

Lazio si Anderlecht au fost amendate de UEFA

Cluburile Lazio Roma si Anderlecht Bruxelles au fost amendate de catre forul european de fotbal, cu cate 18.000 de euro, din cauza comportamentului fanilor in timpul unor partide din cupele [..]

Angelo Peruzzi şi-a anunţat retragerea

Portarul italian Angelo Peruzzi, una dintre legendele din Il Calcio, şi-a anunţat retragerea din fotbal. În varstă de 36 de ani, portarul lui Lazio a declarat presei din Peninsulă că, la [..]

Comitetul Olimpic Italian cere suspendarea pentru un an a lui Mutu

Comitetul Olimpic Italian a cerut, miercuri, suspendarea pentru un an a lui Adrian Mutu, care a fost depistat pozitiv cu sibutramina la doua controale anti-doping, efectuate in luna [..]
Alte informatii despre: suspendare , dopaj , mutu

Radu Stefan, cu noroc pentru Lazio

Fundasul ex-dinamovist a debutat aseara pentru echipa romana, care a invins Fiorentina in deplasare, scor 2-1, in returul sferturilor de finala din Cupa Italiei si s-a calificat in semifinalele [..]

CFR-ul ii dubleaza salariul lui Dubarbier

Argentinianul Sebastian Dubarbier nu are motive sa se planga. Dorit de mai multe cluburi din Europa, cei mai insistenti fiind italienii de la Lazio, sud-americanul se va alege cu un salariu dublat [..]
Alte informatii despre: dorit de lazio , sebastian dubarbier , salariu majorat

Incalzire cu juniorii inainte de Lazio

Meciul scoala cu o grupa de juniori de la Dinamo s-a vrut ultima repetitie generala a dinamovistilor pentru returul cu Lazio. In cele doua reprize de cate 25 de minute, Mircea Rednic si-a condus [..]

Nastase revine

Fundasul central Vali Nastase a fost unul dintre jucatorii accidentati care i-au creat fiori tehnicianului Mircea Rednic dupa intalnirea cu Lazio. Dupa un control amanuntit, zambetul a reaparut atat [..]

Cosmin Moti va ajunge la Lazio, daca Stendardo se va transfera la Inter

Jucatorul lui Dinamo, Cosmin Moti, are mari sanse sa fie achizitionat de Lazio Roma, daca aparatorul gruparii din capitala Italiei, Guglielmo Stendardo, va fi cumparat de Internazionale Milano, care [..]
Alte informatii despre: moti , radoi , chivu , fotbal , transfer

Rednic, un antrenor linistit

Mircea Rednic este mult mai linistit. Daca pana acum antrenorul campioanei se plangea de numarul mare de accidentati pe care ii are in lot, Rednic a ramas cu o singura dilema: care va fi cuplul de [..]

Presa italiana o vede pe Dinamo favorita

Presa italiana priveste cu pesimism meciul retur dintre Dinamo si Lazio, afirmand ca in urma rezultatului de egalitate de pe Olimpico, romanii au acum prima sansa de a accede in grupele Ligii [..]

Acasa, dar mai greu!

UPDATE:Dinamo rateaza calificarea in grupele Champions League dupa ce a pierdut meciul retur cu Lazio scor 1-3. In minutul 66 Rocchi inscrie din nou.(1-3) Lazio a preluat conducerea in minutul [..]

Inter umileste pe Lazio

Intr-o restanta din Serie A, Internazionale Milano a reusit, miercuri seara, sa surclaseze echipa care a eliminat Dinamo din drumul spre gloria Ligii Campionilor, Lazio, pe San Siro. Profitand de [..]

Chivu a fost umilit în derbiul Romei

AS Roma a pierdut puncte preţioase în lupta pentru titlu de duminică, după înfrangerea din derbiul cu Lazio, scor 0-3. Ledesma (44), Oddo (52-penalti) şi Mutarelli (73) au marcat [..]

Chivu, la o campanie antidrog

Fundasul echipei AS Roma, Cristian Chivu, a participat, ieri, la o campanie privind pericolul cauzat de uzul de substante dopante, initiata de Primaria regiunii Lazio pentru elevii din clasele a [..]

Meciul Steaua - Pandurii a fost amanat

Dupa Farul - Dinamo, si meciul Steaua - Pandurii din etapa a cincea a Ligii 1 a fost amanata, de Comitetul de Urgenta al LPF, pentru 12 septembrie. Dinamo si Steaua au solicitat reprogramarea [..]

Pancu sau ocazia calificarii

Aseara, la Gelsenkirchen, in fata a 58 de mii de spectatori, Besiktas a fost invinsa de echipa miliardarului Abramovici, Chelsea Londra.Scorul final a fost de 2-0 in favoarea britanicilor, in [..]

Chivu, "Personalitatea europeana" a Romei

Fundasul echipei AS Roma, Cristian Chivu, a primit la Campidoglio titlul "Personalitatea europeana" a capitalei Italiei in anul 2006. Acelasi titlu a mai fost acordat fotbalistilor Simone [..]

Romanii, record pentru numarul cererilor de rezidenta la Roma

Din numarul total al imigrantilor stabiliti in regiunea Lazio si Roma, romanii detin in acest moment recordul absolut la cererile de rezidenta inaintate Biroului de Evidenta a Populatiei.In anul [..]
Alte informatii despre: migratie , italia , romani

Radu Stefan a ajuns la Lazio pentru 5.400.000 de euro

Vicepresedintele clubului Dinamo, Vasile Turcu, a declarat, ieri, ca transferul fundasului Radu Stefan la SS Lazio s-a finalizat, clubul italian cazand de acord sa plateasca 5.400.000 de euro pentru [..]

Liliecii cauta razbunare

Fara Mourinho si in mare criza, Chelsea joaca azi la echipa pe care a eliminat-o in ultimul minut din sferturile editiei trecute. Liga Campionilor ofera un numar egal de derby-uri celor doua seri [..]

Piturca: "Fiorentina a cerut ca Mutu sa nu fie convocat!"

Victor Piturca a precizat ca oficialii Fiorentinei au cerut, duminica seara, ca Adi Mutu sa nu fie convocat la nationala pentru meciul amical cu Croatiei, informeaza site-ul FRF."In seara [..]
Alte informatii despre: adrian mutu , accident , echipa nationala