Olympique lyon

416 articole despre olympique lyon

Un nou inceput: Coupet a semnat cu Atletico Madrid

olympique lyon
Unul dintre cei doi portari care au somat in timpul partidei Romania-Franta de la Campionatul European, Gregory Coupet, a parasit dupa 11 ani de zile pe Olympique Lyon.Portarul „cocosilor [..]

Lyon pregăteşte transferul lui Trezeguet

Conform presei franceze, Olympique Lyon, adversara Stelei din Liga Campionilor, se pregăteşte să facă, în ianuarie, o ofertă clubului Juventus Torino pentru David Trezeguet. Francezul a [..]

Chivu risca sa rateze Olanda

Capitanul Nationalei a fost operat miercuri seara, la o clinica din Roma, in timpul interventiei chirurgicale fiindu-i indreptat septul nazal in urma accidentarii suferite in meciul cu Lyon, din [..]

Porto, La Coruna, Chelsea si Lyon s-au calificat in sferturile Ligii Campionilor

Sistemul "KO" a facut primele victime, doua dintre eternele favorite, Manchester United si Juventus Torino parasind competitia mult mai devreme decat s-ar fi asteptat cineva.Manchester a [..]

"Galacticii" vin la Bucureşti

Grupă infernală pentru Steaua în Liga Campionilor, acolo unde campioana Romaniei va înfrunta Real Madrid, Olympique Lyon şi Dinamo Kiev. "Cel mai important lucru este că vom [..]

Steaua a părăsit cu fruntea sus Liga Campionilor

Campioana Romaniei a încheiat la egalitate, 1-1 în deplasare contra lui Olympique Lyon, ultimul meci al grupei E a Ligii Campionilor. Fotbaliştii lui Cosmin Olăroiu au evoluat mult mai [..]

Gigi Becali face profit cu Steaua

Clubul din Ghencea a incasat 8,4 milioane de euro de la UEFA. UEFA a dat publicitatii sumele pe care le-a incasat Steaua pentru participarea in editia trecuta a Ligii Campionilor. Conform forului [..]

Tarile gazda si-au anuntat loturile pentru Euro 2008

Cotate cu ultima si respectiv penultima sansa la castigarea trofeului, Austria si Elvetia si-au definitivat miercuri loturile finale cu care vor aborda Euro 2008, turneu continental pe care il [..]

Lyon isi testeaza invincibilitatea la Kiev

Lidera neinvinsa a campionatului francez, cu opt succese si un egal, Olympique Lyon cauta la Kiev, in fata lui Dinamo, a treia victorie in grupa E a Ligii Campionilor. Dupa ce le-a pus la respect pe [..]

Revansa starurilor

Imnului cintat de tribuna de pe Anfield Road, „You’ll never walk alone“, FC Barcelona ii raspunde prin stringerea rindurilor. Antrenorul Frank Rijkaard a inghetat pe moment [..]

Ucrainenii vor să bată Steaua de două ori

Jucătorii de la Dinamo Kiev, adversara Stelei din Grupa E a Ligii Campionilor, nici nu se gandesc să piardă vreun punct în cele două jocuri pe care le vor disputa cu campioana [..]

AS Roma, incapabilă în faţa campioanei Franţei

AS Roma, fără Cristian Chivu, a obţinut doar un rezultat de egalitate, 0-0, pe propriul teren, în faţa lui Olympique Lyon, în prima manşă a optimilor de finală ale Ligii [..]

Chivu, operat de urgenţă!

Considerat cel mai bun om al victoriei Romei la Lyon (2-0), din Liga Campionilor, Cristian Chivu plăteşte pentru insistenţa cu care l-a marcat pe atacantul brazilian Fred. În minutul 81 [..]

FC Timisoara a fost admisa in sezonul 2009-2010 al Ligii Campionilor

FC Timisoara este oficial in Liga Campionilor. Timisorenii au primit astazi confirmarea ca vor putea participa in sezonul 2009-2010 al al celei mai importante competitii intercluburi, din partea [..]
Alte informatii despre: fc timisoara , liga campionilor , campionat , puncte , decizie , tas

Manchester United si Barcelona merg in sferturile Ligii Campionilor

FC Barcelona, Machester United, FC Porto si Arsenal sunt ultimele echipe calificate in sferturile Ligii Campionilor. Ieri in aceeasi etapa a competitiei obtinusera calificarea Liverpool, Chelsea, [..]
Alte informatii despre: fotbal , liga campionilor , barcelona , fc porto , meci

Mutu vrea sa continue la Fiorentina

Adrian Mutu a tinut sa precizeze ca il bucura sa auda ca echipe mari ca AC Milan sau Real Madrid sunt interesate de serviciile sale, insa a subliniat ca ar dori sa ramana la Fiorentina. „E [..]

Stelistii vor in optimile Ligii Campionilor

Stelistii vor in optimile Ligii Campionilor. Chiar daca patronul Gigi Becali crede ca Steaua se poate califica de pe primul loc, jucatorii s-ar multumi si cu pozitia secunda in grupa. Jucatorii [..]

Gol pentru romanul Claudiu Keşeru

Romanul Claudiu Keşeru a fost eroul meciului pentru Nantes în deplasarea de la Sochaux. Atacantul de 20 de ani a marcat golul victorie pentru oaspeţi scor final 2-1 şi a ajuns la a treia [..]

Tamas a ajuns la Auxerre

Fostul jucator al Celtei Vigo si fundas al nationalei Romaniei, Gabriel Tamas, si-a dat acordul pentru a evolua din sezonul urmator la formatia franceza de prima liga AJ Auxerre. Informatiile sunt [..]

Moldovan a marcat doua goluri in partida cu Brest

Atacantul Viorel Moldovan a marcat, miercuri, doua goluri in partida pe care echipa sa, FC Nantes, a cistigat-o, pe teren propriu, cu scorul de 4-0 (2-0), in fata formatiei de liga a treia Brest, in [..]

Chelsea va intalni Arsenal

Echipa Chelsea va intilni formatia Arsenal Londra in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, s-a stabilit, vineri, in urma tragerii la sorti desfasurate la Nyon. Programul complet al sferturilor [..]

Real si Arsenal au fost eliminate

Echipa Chelsea Londra s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor dupa ce a invins, marti, in deplasare, cu scorul de 2-1, Arsenal, in mansa secunda a sferturilor de finala. Pentru Arsenal a [..]

Magnificul Cernat

Florin Cernat, mijlocasul echipei ucrainiene Dinamo Kiev, a marcat aseara 2 goluri in meciul pe care formatia sa l-a disputat in compania formatiei germane Bayern Leverkusen, meci castigat cu 4-2 de [..]

Orgolii pe Bernabeu

Invinsa Stelei si cea a lui Olympique isi ling ranile pe Santiago Bernabeu, meciul Real Madrid - Dinamo Kiev fiind insa capital pentru gazde, ale caror pretentii revenisera in sferele inalte dupa [..]

Mihai Stoica: "Nu cred că mai sunt şanse de calificare"

Managerul general al Stelei, Mihai Stoica, s-a arătat extrem dezamăgit de rezulatul partidei cu FC Sevilla, spunand că roş-albaştrii nu mai au şanse de calificare şi că echipa spaniolă a [..]

Cele mai citite despre olympique lyon

Cele mai frumoase romane de dragoste

Dragostea atinge cote maxime de Sfantul Valentin.

La ce companii aeriene low cost apelam

In 2009, calatoriile low cost vor ajunge la o pondere de 50% din totalul zborurilor din Romania.

Noi curse low cost pentru 2009

Companiile aeriene low cost au anuntat deja programul de zbor pentru anul viitor si introducerea de noi curse.