Mircea Rednic ii va pregati pe dinamovisti pentru derby-ul cu Steaua, fiind motivat de „afacerea bricheta".Este deja o certitudine ca Mircea Rednic va fi, din nou, antrenor al lui [..]

Granzii se bat in transferuri

Gica Popescu analizeaza achizitiile facute de Dinamo, Steaua si Rapid. Intrecerea interna a tras de trei saptamani obloanele, dar marile forte din Liga I la fotbal pregatesc deja noul sezon. [..]

Utilizatorii 3G ai Connex Vodafone pot vedea Rapid - Steaua pe telefonul mobil

Tehnologia va face ca partida de fotbal din sferturile de finala ale Cupei UEFA dintre Rapid Bucuresti si Steaua Bucuresti sa poata fi urmarita in direct pe telefonul mobil de clientii 3G ai Connex [..]

Programul turului Ligii I 2009/2010

Liga Profestionista de Fotbal a facut luni public programul turului Campionatului Ligii I la fotbal, editia 2009/2010. Campioana Unirea Urziceni va infrunta in prima etapa CFR Cluj in deplasare, ca [..]
Alte informatii despre: etapa , program , fotbal , liga l

Programul turului Ligii I, editia 2008/2009

Astazi a avut loc la sediul LPF tragerea la sorti a programului Ligii 1 pentru sezonul urmator. Derby-ul de traditie al fotbalului romanesc, Dinamo - Steaua se va juca in etapa cu numarul 13, meciul [..]

Piţurcă a renunţat la Mutu

Antrenorul echipei naţionale de fotbal a Romaniei, Victor Piţurcă, a anunţat duminică după-amiază că a renunţat la convocarea atacantului Adrian Mutu pentru meciul amical susţinut, [..]

Mititelu: Steaua, Dinamo si Rapid nu exista pentru noi!

Adrian Mititelu sustine ca Universitatea Craiova nu are nevoie de transferuri pentru a-si indeplini obiectivele in acest sezon. "M-am hotarat sa imi auto-prelungesc interdictia de [..]
Alte informatii despre: adrian mititelu , craiova cupe europene , titlu in 2010

Ienei: N-a fost derbi!

Emerich Ienei declara ca partida dintre Rapid si Steaua, scor 0-0, nu s-a ridicat la pretentiile unui derbi. Fostul tehnician al echipei din Ghencea spune ca situatea tentionata de la cele doua [..]
Alte informatii despre: liga i , derbi rapid steaua , emerich ienei , declaratii

Steaua - Rapid produce 600.000 de euro!

Este mai mult ca sigur ca recordul trambitat de Rapid dupa meciul-tur va fi doborat. Giulestenii anuntau atunci o reteta fara precedent, provenita din vanzarea celor 15.000 de bilete, a drepturilor [..]

Steaua, acuzată din nou de rasism

Steaua are din nou probleme legate de scandările rasiste ale suporterilor şi jucătorilor. După ce a fost suspendată şi amendată atat de UEFA, cat şi de Comisia de Disciplină, gruparea din [..]

Steaua a oferit 5 milioane de euro pentru Costea

Vice-campioana Romaniei, Steaua Bucuresti, a facut o oferta de 5 milioane de euro pentru atacantul Universitatii Craiova, Florin Costea. Chiar daca suma este una imensa pentru Liga I, finantatorul [..]
Alte informatii despre: universitatea craiova , florin costea , steaua

Doar Steaua poate primi azi trofeul!

Avand in vedere ca situatia titlului se va decide abia dupa finalul celor 90 de minute, trofeul cuvenit castigatoarei nu va fi prezent nici pe stadionul din Ghencea, nici pe arena Ion Moina din [..]

Steaua de cinci stele

Cu nasul Hagi antrenor, finul-patron Becali isi lauda mai mult ca niciodata echipa. "Fiecare isi lauda echipa lui de cinci stele, da de unde. Ei pot fi de cinci caini, de cinci lupi, dar de [..]

Steaua s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei

Steaua s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei, dupa ce a intrecut ieri echipa Rapid cu 1-0, prin golul marcat de Romeo Surdu in minutul 49 al meciului. Partida nu a fost lipsita de incidente, galeria Stelei fiind evacuata dupa numai 10 minute de la inceputul meciului, dupa ce suporterii [..]
Alte informatii despre: steaua bucuresti , calificare , semifinale , cupa romaniei

Zotta se teme de arbitraj la derby-ul cu Steaua

Rapid a pierdut locul doi in favoarea Stelei, iar Constantin Zotta trage un semnal de alarma in privinta greselilor de arbitraj inaintea derbyului din Giulesti, de joi.Presedintele Rapidului da [..]

Rapid-Steaua: 1-1

Meciul mileniului Rapid-Steaua, desfasurat pe Giulesti, s-a incheiat la egalitate. Steaua a deschis scorul prin Banel Nicolita, in minutul 4. Niculae a fost la un pas de egalare, dar mingea trimisa [..]

Rapidistul Rada, transferat la Steaua

Tranzactia a fost perfectata de Gigi Becali si George Copos, cu ajotorul lui Gica Popescu, pe iahtul patronului giulestean. George Copos i-a oferit o vacanta de lux omologului sau de la Steaua, [..]

Tricolorii o văd pe Steaua în Ligă

Jucătorii echipei naţionale a Romaniei sunt de părere că Steaua are forţa necesară de a se califica în grupele Ligii Campionilor după o pauză de zece ani. Căpitanul Cristian Chivu [..]

Steaua si Rapid, amendate de Comisia de Disciplina

FC Steaua a fost amendata cu 40.000 de lei de Comisia de Disciplina a LPF, in urma incidentelor de la partida cu Astra Ploiesti, disputata la Buzau, cand unii dintre suporterii stelisti au aruncat [..]
Alte informatii despre: amenda , disciplina , dinamo , steaua

Steaua, peste Rapid

Intr-un meci contand pentru penultima etapa din Liga I la fotbal, Steaua a castigat aseara (2-1, in Ghencea, cu Universtatea Craiova) si a urcat pe locul sase, care trimite in cupele europene. In [..]
Alte informatii despre: steaua , rapid , liga

Chiforeanu nu vrea arbitri straini

Presedintele executiv al lui FC Farul a declarat ieri ca nu este de acord cu aducerea de arbitri straini la derbiy-urile Rapid - Steaua si Steaua - Dinamo. "In ce priveste decizia presedintelui [..]

Titi Dumitriu: "Experienta Stelei va face diferenta"

Fost jucator si antrenor atat la Steaua, cat si la Rapid, Titi Dumitriu merge pe mana echipei pe care a condus-o trei ani in grupele Ligii Campionilor, considerand-o favorita la calificarea in [..]

Mircea Sandu: "Steaua e favorita la locul 2"

Presedintele FRF sustine ca echipa lui Becali este avantajata de program. Presedintele FRF, Mircea Sandu, a declarat, ieri la TV Sport, ca in opinia sa Steaua este favorita la clasarea pe locul [..]

Dragomir, la un pas de a fi batut de suporterii rapidisti

Dumitru Dragomir a vrut sa plece de la meciul Rapid-Steaua, dupa ce a fost la un pas de a fi luat la bataie de suporterii giulestenilor. In cele din urma, la portile stadionului, Dragomir a hotarat [..]
Alte informatii despre: dumitru dragomir , incidente , rapid , steaua

Liga I: Rezultate si clasament

Etapa perfecta pentru CFR Cluj. Dupa ce a castigat pe teren propriu cu Univesitatea Croiva, ardelenii au profitat si de esecurile principalelor urmaritoare, Steaua si Rapid. CFR Cluj s-a distantat [..]

Cele mai citite despre rapid steaua

Zodia lui iti arata cum sa-l cuceresti

Daca vrei sa-i afli punctul sensibil si sa-l cuceresti, trebuie doar sa-i cunosti zodia si sa-ti pregasesti "arsenalul". Fiecare nativ al zodiacului are o imagine despre femeia ideala, potrivita personalitatii lui.

Cum sa scapi de puricii din locuinta

Daca animalele de companie au purici, riscul ca acesti paraziti sa ajunga si in locuinta ta este foarte mare, caci puricii se inmultesc foarte rapid. O femela poate depune un ou pe ora, in decursul a 3 luni de viata!

Zodia ei iti arata cum s-o cuceresti

Nativa fiecarei zodii are imaginea ei despre cum trebuie sa fie barbatul ideal. Daca incerci s-o cuceresti, afla-i zodia si treci la atac.