Fundasul echipei nationale a Frantei, Lilian Thuram, in virsta de 32 de ani, a anuntat, luni, ca isi va incheia cariera internationala. Lilian Thuram este unul dintre componentii celebri ai echipei [..]

Mijlocasul francez al formatiei Celta Vigo, Peter Luccin, va semna un contract pe patru sezoane cu gruparea Atletico Madrid, cele doua cluburi ajungind la un acord. "As fi vrut ca toata istoria [..]

Adrian Mutu a declarat pentru "The Evening Standard" ca vrea sa-si demonstreze valoarea la Chelsea, fiind decis sa ramana la gruparea din Londra mai ales dupa ce a avut o discutie cu [..]

Doar Hagi il vrea pe Plesan la Galata

Mijlocasul craiovean Mihaita Plesan e dorit la Galatasaray doar de tehnicianul Gheorghe Hagi, conducerea clubului si jucatorii nefiind de acord cu achizitionarea jucatorului, sustine, in numarul sau [..]

Reghecampf a fost arestat

Banuit ca ar fi implicat in scandalul meciurilor trucate de mafia pariurilor, romanul a fost retinut pentru citeva ore de autoritatile germane. Laurentiu Reghecampf, romanul acuzat ca ar fi luat [..]

Hagi, boicotat de hackeri

Sondajul privind desemnarea celui mai bun fotbalist al anilor '90, organizat de site-ul postului de televiziune Eurosport, a fost retras, ieri, din motive tehnice. Un oficial de la sediul central al [..]

Mutu, acasa la fotomodelul Aida Yespica

Agentia Goalcity sustine ca jucatorul roman Adrian Mutu a fost surprins de fotografii revistei Novella 2000 in timp ce se furisa in casa fotomodelului venezuelean Aida Yespica. "Frumoasa [..]

Real Madrid a fixat pretul pentru David Beckham

Clubul Real Madrid a anuntat ca fotbalistul englez David Beckham se gaseste pe lista jucatorilor care pot fi cumparati si i-a fixat pretul la 45 de milioane de euro, informeaza site-ul [..]

Jucator de la Benfica Lisabona, in coma

Capitanul echipei de tineret a clubului Benfica, Bruno Baiao, (19 ani), e in coma in urma unui infarct produs dupa un antrenament, a anuntat directorul spitalului Curry Cabral din Lisabona. [..]

Transferuri de la Real Madrid, criticate

Antrenorul Carlos Queiroz a criticat politica de transferuri a conducerii clubului Real Madrid, spunind ca aceasta s-a dovedit a fi tragica pentru viitorul echipei pe care o conduce. "Politica [..]

Razboiul galacticilor, Franta - Anglia: 2-1

Franta a invins pe ultima suta de metri nationala Angliei, prin Zinedine Zidane, care a marcat cele doua goluri in prelungiri - min. 91 si min. 93. Golul selectionatei Albionului a venit in minutul [..]

Buffon il lauda pe Sorensen

Portarul Gianluigi Buffon, l-a laudat pe portarul reprezentativei Danemarcei, Thomas Sorensen, pentru prestatia din meciul direct, scor 0-0, disputat, luni, in grupa C. "Sorensen a facut un [..]

Grecii conduc in mod neasteptat prima grupa si mai au nevoie de un punct pentru calificare

Spania si Grecia au remizat la Porto (1-1) si au facut un pas mare spre faza urmatoare. Cele doua formatii mai au nevoie doar de cite un punct pentru a-si asigura prezenta in sferturi. Meciul dintre [..]

Italia a ramas fara Francesco Totti la Europene

Mijlocasul echipei nationale a Italiei, Francesco Totti, a fost suspendat de catre Comisia de Disciplina a UEFA, pentru urmatoarele trei meciuri ale "squadrei azzurra". Perioada de [..]

Urs Meier nu mai are prieteni in Romania

Urs Meier a declarat ca nu mai are prieteni in Romania, dupa ce a condus la centru meciul dintre Romania si reprezentativa Danemarcei. "A fost unul dintre cele mai proaste momente din viata mea [..]

Furia portugheza a invins fatalismul spaniol!:

Portugalia s-a calificat duminica seara in sferturile de finala ale Campionatului European, invingind Spania dupa 23 de ani. Nationala pregatita de Felipe Scolari avea neaparat nevoie de victorie [..]

Suedia si Danemarca s-au calificat

Echipele Suediei si Danemarcei au obtinut calificarea in sferturile de finala ale Campionatului European, dupa ce au terminat la egalitate, scor 2-2 (1-0). Danemarca - Suedia 2-2 (1-0)Au marcat: [..]

"Sarbatoarea s-a terminat"

"Sarbatoarea s-a terminat pentru Danemarca", la fel ca si sperantele de a reedita succesul de la Campionatului European din 1992, scrie presa daneza de luni. "Noaptea s-a lasat peste [..]

Olsen: O infringere ingrozitoare

Selectionerul Morten Olsen a afirmat ca echipa Danemarcei a evoluat mai bine in prima repriza a meciului cu Cehia, pierdut cu scorul de 0-3 in sferturile de finala ale Euro-2004. "Este o [..]

Germania, primul lider

Gazdele au cistigat Grupa A din cadrul Cupei Confederatiilor. A doua echipa calificata in semifinale este Argentina. Germania si Argentina au remizat in ultima runda de partide disputate in Grupa A [..]

Lobont dorit de Palermo

US Palermo prefera sa-l achizitioneze pe portarul Bogdan Lobont de la Ajax Amsterdam, in dauna columbianului Farid Mondragon de la Galatasaray Istanbul, deoarece este mai ieftin, a anuntat ieri [..]

Mutu a luat-o pe Consuelo

Adrian Mutu nu a mai avut rabdare sa astepte pana in toamna. Potrivit site-ului "Prosport", atacantul roman s-a casatorit civil in cursul zilei de luni cu logodnica sa, Consuelo Matos [..]

Steaua va intalni pe Shelbourne in turul 2 preliminar - 'Trebuie sa muncim'

Antrenorul Oleg Protasov crede ca Shelbourne, adversara Stelei este o echipa foarte bine organizata, dar ca "ros-albastrii" se vor califica daca vor izbuti sa-si faca jocul. Steaua va juca [..]

Cosmin Contra l-a facut psihopat pe olandezul Davids

Jucatorul roman Cosmin Contra a declarat ca fotbalistul echipei Tottenhan Hotspurs, Edgar Davids, este un "om putin psihopat, violent si razbunator", informeaza "SkySports", [..]

Adrian Mutu: Nu sunt un tradator

Dupa Gianfranco Zola si Mario Stanic, atacantul Adrian Mutu este al treilea jucator al echipei de fotbal AC Parma care va evolua la formatia Chelsea Londra, informeaza cotidianul italian ``Gazzetta [..]